پارك شهر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 95 دقیقه

كاهش 7 درصدی سرقت در شرق تهران/ اقدامات سلبی و ایجابی موجب كاهش شرارت‌ها می‌شود+فایل صوتی


سردار عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: با همیاری و همكاری مردم و مسئولان، در شش ماه ابتدای سال آمار سرقت در شرق تهران 7 درصد كاهش داشته است.

1400/07/20
|
11:24

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سردار كیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران در گفتگو با پارك شهر گفت: فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران، مسئول امنیت هفت شهرستان فیروزكوه، دماوند، پردیس، قرچك، ورامین، پیشوا و پاكدشت است كه نظر جغرافیایی 52 درصد وسعت استان تهران را تشكیل می دهد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: در شش ماه ابتدای سال با همیاری و همكاری مردم و مسئولان، نیروی انتظامی شرق استان تهران در حوزه مهار و پیشگیری از جرائم عملكرد خوبی داشته است. سرقت در این ناحیه 7 درصد كاهش داشته است و در حوزه های مقابله‌ای از جمله كشف مواد مخدر، دستگیری اراذل و اوباش، كشف و خلع سلاح توفیقات نتایج خوبی داشتیم و مجموعاً در این بازه زمانی 5طرح در هر شهرستان به منظور پاكسازی مناطق آلوده انجام دادیم.

سردار عزیزی در پاسخ به اظهارات گوینده برنامه مبنی بر اینكه تفسیر برخی آمار و ارقامی كه نیروی انتظامی اعلام می‌كند دشوار است به طور مثال اینكه اعلام می‌كنند دستگیری اشرار20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، دستگیری اشرار نكته مثبتی است یا خیر؟ آیا این آمار نشان دهنده افزایش اشرار است؟ تصریح كرد: از مرداد ماه سال گذشته به منظور مقابله با شرارت‌های خیابانی، قرارگاهی با عنوان مقابله با اراذل و اوباش تشكیل شد و این میزان افزایش به این دلیل است كه با تشكیل این قرارگاه ما از تمام توان نیروی انتظامی به جهت هم‌افزایی استفاده می‌كنیم و در این بازه زمانی همكاران ما در دستگاه قضایی اقداماتی داشته‌اند كه باعث كاهش شرارت‌ها در این حوزه شده است.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا پس از كشف جرم، متهمین در اختیار دستگاه قضایی قرار می‌گیرند یا خیر؟ گفت: در برخی موارد پلیس در چارچوب اختیاراتش می‌تواند متهمان را به مدت 24 ساعت در اختیار داشته باشد و پس از 24 ساعت بر اساس قانون پرونده تشكیل می‌شود و متهمان در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرند.

سردار عزیزی در پاسخ به این پرسش كه مردم گلایه می‌كنند بسیاری از این متهمین پس از اینكه توسط پلیس دستگیر می‌شوند باز هم پس از مدتی آزاد شده و به تخلفاتشان ادامه می‌دهند گفت: پلیس هم مانند مردم این مشكل را دارد ولی نمی‌توانیم بگوییم دستگاه قضایی كم كاری می‌كند، آنها هم برابر قانون عمل می‌كنند اگر دغدغه مردم و مطالبه مردم این است كه برخورد جدی تری با افراد هنجار شكن صورت بگیرد حتما باید قانون تشدید شود.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در پایان اذعان داشت: در ندامتگاه‌ها بخش‌هایی است كه در جهت اصلاح رفتار مجرمین اقدامات خاصی را انجام می‌دهند به این بخش باید بیش از گذشته اهمیت بدهیم تا در جهت اصلاح رفتار مجرمان اقدامات خاصی را انجام دهد اگر این اقدامات انجام شود بخشی از دغدغه‌های پلیس نیز كاهش می‌یابد. اگر دستگیری و اقدامات سلبی باشد اما اقدامات ایجابی كه تكمیل كننده است و می تواند رفتار مجرمان را اصلاح كند صورت نگیرد پلیس مجبور به دستگیری چندباره یك مجرم می‌شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پارك شهر