تهران ما، سلامت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 25 دقیقه

رادیو تهران

تهران ما سلامت

مردم در فصل سرما؛ اهدای خون را فراموش نكنند+فایل صوتی

سرپرست اداره كل انتقال خون استان تهران گفت: مردم باید بدانند نیاز بیماران به خون همیشگی است و در همین راستا درخواست داریم كه در فصول سرد سال هم اهدای خون را فراموش نكنند.

1401/09/09
|
10:29
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ سید منتظر شُبر سرپرست اداره كل انتقال خون استان تهران در گفت و گو با "تهران ما سلامت" رادیو تهران گفت: هم اكنون ذخایر خونی كشور وضعیت خوبی دارد ولی این نگرانی وجود دارد كه با نزدیك شدن به فصل زمستان و شیوع آنفلوآنزا مراجعه برای اهدای خون كاهش پیدا كند در این صورت ذخایر خونی كشور دچار چالش خواهد شد. مردم باید بدانند نیاز بیماران به خون همیشگی است و در همین راستا درخواست داریم كه در فصول سرد سال هم اهدای خون را فراموش نكنند.

وی افزود: بخشی از ذخایر خونی به صورت مستمر به بیماران مبتلا به تالاسمی، نیازمندان به پلاكت و پلاسمای خون اختصاص داده می‌شود و بخشی دیگر نیز به كسانی كه هنگام عمل جراحی به خون نیازمند هستند تخصصی پیدا می‌كند.

سرپرست اداره كل انتقال خون استان تهران تاكید كرد: حدود 25 درصد ذخایر خونی كشور، در تهران مصرف می‌شود.

شُبر اظهار داشت: اهدای خون علاوه بر جنبه ایثارگری جنبه سلامتی و پزشكی نیز دارد. در تهران 14 پایگاه اهدای خون فعال وجود دارد و آقایان هر 3 ماه یكبار و خانم ها هر 4 ماه یكبار می‌توانند خون اهدا كنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران ما سلامت