صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 به مدت 30دقیقه

معاون فنی نظارت سازمان نظام پزشکی کشور گفت: پزشکان ما نیاز به حمایت دولت دارند تا مطب ها بسته نشوند.

دکتر جهانگیری معاون فنی نظارت سازمان نظام پزشکی کشور دو راهکار افزایش قیمت ها به تناسب هزینه ها و یا کاهش هزینه ها به واسطه‌ ارائه تسهیلات به پزشکان در رابطه با درخواست اکثریت پزشکان در رابطه با جلوگیری از تعطیلی مطب ها را پیشنهاد داده است.

وی در گفتگوی تلفنی با تهران کلینیک رادیو تهران در این‌باره گفت: در همه جای دنیا خدمات سلامت بطور عمومی ارائه می‌شود و پزشکان با مردم ارتباط دارد و لازم است چند مؤلفه در این خدمات رعایت شود. اولین مؤلفه، مسئله دسترسی مردم به پزشکان حاذق و مورد اعتماد است. مؤلفه دوم مرتبط با مسئله کیفیت و پوشش هزینه ها است. همیشه در قوانین و در تمام دنیا، یکی از موضوعات مهم، قیمت تمام شده خدمت و یا پوشش مناسب بیمه است که بر اساس تعرفه های دولت و تسهیلات ارائه شده باید طوری باشد که فشاری به مردم جامعه وارد نشود.
وی اظهار داشت: از ابتدا گفته شده است که رابطه مالی بین پزشک و بیمار نباید وجود داشته باشد. دولت در این راستا در حال تعرفه گذاری برای ویزیت است که حدود 40 درصد با تعرفه واقعی فاصله دارد. جامعه پزشکی تا حدی با این تعرفه گذاری موافقت می‌کند؛ اما اگر این فاصله تعرفه گذاری افزایش یابد، پزشکان مجبور به بستن مطب ها می‌شوند.

جهانگیری ذکر کرد: داشتن مطب برای پزشکانی که شاغل در بیمارستان هستند، خلاف قانون نیست. پزشک موظف است در یک بازه زمانی خاص در بیمارستان خدمت کند که البته حدود 40 درصد جامعه پزشکی مستخدم دولت هستند و شغل و درآمد زایی دیگر پزشکان در بیمارستان ها بصورت شیفتی و قراردادی است. اما موضوع مهم در حال حاضر نیاز جامعه به دسترسی است و طبعأ با افزایش خدمات، هزینه ها نیز افزایش می‌یابند. این مورد نیز در رابطه با تغییر کاربری، حائز اهمیت است. طبق قانون سال 1366 با تغییر کاربری مکان های مسکونی در حد متعارف است و وقتی وارد حیطه تجاری می‌شود، هزینه ها افزایش می‌یابند.

جهانگیری در راستای نارضایتی مردم از بسته شدن مطب ها در شرایط حاد کرونایی به خاطر نارضایتی از تعرفه های ویزیت توسط پزشکان گفت : این دسته از پزشکان همواره در حال ارائه خدمات در بیمارستان ها هستند. وقتی هزینه های یک مطب بالا می‌رود، قاعدتا این روند منجر به تعطیلی مطب ها می‌شود و ما خواستار ارائه تسهیلات به پزشکان هستیم.
وی همچنین افزود : گفته شده است که تسهیلاتی به حوزه بهداشت و درمان در دوران کرونا ارائه داده شده که این تسهیلات تنها به بخش دولتی داده شده و بخش خصوصی هیچ تسهیلاتی دریافت نکرده است. برای مثال تخصیص های بودجه ای که با هدف درمان و پیشگیری از کرونا در حدود چندهزار میلیارد به حوزه بهداشت و درمان داده شد ؛ هیچ بودجه ای از این مقدار تسهیلات به دست ما نرسیده است. همچنین تهیه لوازم مورد نیاز بخش خصوصی به نرخ آزاد انجام می‌شوند و تسهیلات دلار 4200 تومان به بخش خصوصی داده نشده و تنها در بخش دولتی هزینه شده است. این انتظار از دولت می‌رود که از بخش خصوصی نیز حمایت شود تا ما نیز بتوانیم در خدمت مردم باشیم.

وی در انتهای این گفتگوی رادیویی در خصوص ثبت درخواست تعطیلی مطب ها گفت: ما درخواست تعطیلی مطب ها را ثبت می کنیم ولی پس از بررسی علت تعطیلی، سعی می کنیم با ارائه راهکار از بسته شدن مطب جلوگیری کنیم.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • 50 درصد داروهای وارداتی مشابه تولید داخل داشته‌اند/ ماسک با قیمت مصوب به دست مردم نمی‌رسد+فایل صوتی

  • کنکور در استادیوم‌های بزرگ برگزار شود+فایل صوتی

  • بهبودیافتگان کرونا در روز عرفه پلاسما اهدا کنند+فایل صوتی

  • تجمعات باعث بحران می‌شود/ آخرین جزئیات از واکسن کرونای ایرانی+فایل صوتی

  • ماجرای کشف شربت درمان کرونا/ افزایش مبتلایان بی علامت کرونایی+فایل صوتی

  • تولید داروهای کرونا با هدف جمع شدن بازار سیاه/ تولید انسولین قلمی در کشور+فایل صوتی

  • دولت حاضر به توزیع ماسک رایگان بین محرومان نیست+فایل صوتی

  • قیمت "رمدسیویر" و "فاویپیراویر" اعلام شد+فایل صوتی

  • موج دوم کرونا و افزایش آمار مبتلایان کادر درمانی+فایل صوتی

  • بازیافت ماسک تخلف است/ مردم در صورت مشاهده به وزارت بهداشت اطلاع دهند+فایل صوتی