صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 25 دقیقه

معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: به احتمال 90 درصد بازگشایی مدارس با تأخیر انجام خواهد شد و مدارس به فعالیت آموزشی خود از طریق فضای مجازی ادامه خواهند داد.

رضا جلیلی خشنود،معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران در گفت‌وگو با برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران درباره بازگشایی مدارس در شهرهای آبی و زرد،گفت: طبق بررسی‌های مجددی که در ستاد مقابله با کرونا صورت گرفته به احتمال خیلی زیاد و در حدود 90 درصد بازگشایی مدارس با تأخیر انجام خواهد شد و مدارس به فعالیت آموزشی خود از طریق فضای مجازی ادامه خواهند داد.

وی افزود: وضعیت فعلی کرونا در کشورمان از لحاظ کاهش گیرایی و میرایی و ورود بیماران به مراکز درمانی بسیار شکننده است و هر لحظه ممکن است با عدم رعایت پروتکل‌ها و افزایش تجمعات دوباره به وضعیت نارنجی و قرمز بازگردیم. به همین دلیل از مردم درخواست می‌کنیم موارد بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند تا وضعیت برای مردم و کادر درمان سخت تر نشود.

معاون ستاد مقابله با کرونای استان تهران در خصوص محدودیت‌های مشاغل 3 و 4، خاطرنشان کرد: بسیاری از هموطنان ما در شرایط شیوع کرونا کار خود را از دست داده‌اند و با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه هستند. به همین دلیل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با نظارت دقیق برای بازگشایی برخی مشاغل 3 و 4 مثل تالارها و استخرها مجوز داده می‌شود.

خشنود بیان داشت: ان شاء الله گشایش اقتصادی در کار این عزیزان صورت گیرد از مجریان این مشاغل می‌خواهیم با رعایت دستورالعمل ها از حادشدن شرایط جلوگیری کنند تا دوباره به حالت قرنطینه و ممنوعیت فعالیت این اصناف بازنگردیم.

وی با توضیح اینکه دورکاری ادارات و محدودیت‌های ترددی ساعات 21 تا 4 بامداد همچنان ادامه دارد، گفت: درباره تالارها باید گفت بر اساس مساحت سالن‌ها تعداد مشتریان محدود خواهند بود و باید فاصله‌ها رعایت شود؛ضمن اینکه ساعات محدودیت تردد هم باید رعایت شود.

خشنود با اعلام این خبر که فعلا دستورالعمل‌ها تغییری نخواهد کرد، گفت: تا زمانی که به شرایط ثبات نرسیم دستورالعمل‌ها تغییر نخواهد کرد. به دلیل اینکه ما در وضعیت متغیر هستیم؛ در برخی هفته‌ها افزایش و در برخی هفته‌های دیگر کاهش ورودی بیمارستانها را داریم. به همین دلیل تا ثبات وضعیت تغییری در دستورالعمل ها نخواهیم داشت.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش با تاکید بر اینکه دو داروی توسیلیزومب و ساریلومپ توصیه شده توسط پزشکان انگلیسی در درمان کرونا در ایران استفاده نمی‌شود، خاطر نشان کرد: داروهای مورد استفاده در درمان کرونا باید تاییدیه سازمان غذا و داروی جهانی و سازمان بهداشت جهانی را داشته باشند.

وی متذکر شد:طی این مدت رژیم های درمانی مختلفی پیشنهاد شده است که با توجه به عدم تایید سازمان بهداشت جهانی اجازه استفاده برای درمان کرونا نداشته‌اند. دو داروی مذکور تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را ندارند.

مرتبط با این خبر

  • کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی/ مردم به دنبال دور زدن محدودیت ها نباشند +فایل صوتی

  • برای سفر نوروزی برنامه ریزی نکنید/ محدودیت های جدی در راه است+فایل صوتی

  • مرخصی با حقوق دوماه آخر بارداری برای پرستاران/ سفر نوع 1 و 2 ندارد+فایل صوتی

  • آیا افراد بهبود یافته از کرونا مجدد مبتلا خواهند شد؟+فایل صوتی

  • مینو محرز، کشندگی سه روزه ویروس کرونای انگلیسی را تکذیب کرد/ کرونای انگلیسی می تواند منجر به موج چهارم شود+فایل صوتی

  • افزایش ملایم آمار مبتلایان به کرونا در پایتخت/ آزمون دکترا با رعایت پروتکل‌ها برگزار می‌شود+فایل صوتی

  • شاخص‌ترین علامت کرونای انگلیسی/ علائم کرونای جهش یافته چه زمانی نمایان می‌شود؟+فایل صوتی

  • ماسک های ویژه افراد کم شنوا را با ناشنوایان اشتباه نگیرید+فایل صوتی

  • آخرین آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در کشور/ افزایش مصونیت با استفاده توأمان از دو ماسک+فایل صوتی

  • شیوع آنفلوآنزا در تهران/ در صورت ادامه دار بودن علائم ، تست کرونا بدهید+فایل صوتی