تهران ما، سلامت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

تهران ما سلامت

10 میلیون دُز واكسن سینوفارم تك دُز در مهرماه وارد كشور می‌شود+فایل صوتی


دبیركل جمعیت هلال احمر كشور خبرداد: 10 میلیون دُز واكسن سینوفارم تك‌دُز در مهرماه وارد كشور می‌شود كه برای دانش آموزان تزریق خواهد شد.

1400/06/21
|
13:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمدحسین قوسیان دبیركل جمعیت هلال احمر كشور در گفتگو با برنامه تهران ما سلامت رادیو تهران، درباره خبرهای منتشر شده در راستای واكسیناسیون دانش آموزی گفت: در شهریورماه تعهد 20 میلیون واكسن وارداتی را داشتیم كه هفته گذشته دو محموله 5 میلیونی واكسن وارد كشور شد و آخر هفته جاری و در هفته آینده هم 10 میلیون دُز واكسن وارد كشور می‌شود. پیش بینی ما این است كه در مهرماه 10 میلیون دُز واكسن دانش‌آموزی به كشور وارد شود.

وی درباره زمان واكسیناسیون واكسن دانش‌آموزی گفت: محموله‌های تحویلی برای زمان كوتاهی انبار می‌شوند تا برچسب گذاری شوند. زمان تزریق واكسن به دانش‌آموزان بر اساس دستور ستاد كرونا خواهد بود تا ببینیم واكسیناسیون در مدارس یا مراكز تزریق واكسن انجام خواهد شد.

قوسیان با اعلام این خبر كه واكسن كرونای دانش‌آموزی تك دُز است گفت: دانش‌آموزان بعد از تزریق این واكسن به دُز دوم نیاز ندارند. از نظر علمی برای خانمهای بارداری كه حساسیت خاصی دارند هم واكسن به صورت تك دُز تزریق می‌شود. واكسن‌های وارداتی دانش آموزی از نوع سینوفارم است كه وارد كشور خواهد شد. ضمن اینكه واكسن ایرانی هم در حال ساخت است كه برای دانش آموزان استفاده خواهد شد.

وی در پاسخ به اینكه دلیل استقبال ما از واكسن سینوفارم چیست؟ گفت: واردات واكسن به كشور فرآیندی 6 ماهه را پشت سرگذاشته است. از مجموع واكسن‌های تزریق شده در كشور 30 میلیون دُز آن سینوفارم است. در چین تا به امروز بیش یك میلیارد دُز از این واكسن تزریق شده است. واكسن سینوفارم نتیجه خوبی داشته و توسط سازمان جهانی بهداشت هم تایید شده است.

دبیركل جمعیت هلال احمر كشور در پایان این گفتگوی رادیویی یادآور شد: روز گذشته(شنبه 20 شهریور) محموله‌ای 3 میلیون دُزی از سینوفارم كه در سبد كواكس بوده وارد كشور شد و پنجشنبه این هفته 5 میلیون دُز دیگر از این واكسن وارد كشور می‌شود. ان شاء الله تا پایان شهریورماه هم مقداری دیگر واكسن به كشور وارد می‌شود كه مجموع واكسن‌های وارداتی در ماه جاری را به 40 میلیون دُز می‌رساند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران ما سلامت