صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا دوشنبه از ساعت 17:40 به مدت 20 دقیقه

برنامه «تهرانک» از رادیو تهران درصدد رشد و نهاینه کردن اخلاق شهروندی که همان اخلاق گمشده جامعه مدرن امروزی است.

امروزه اخلاق صرفاً یک امر فردی نیست که افراد دیگر جامعه بتوانند بی‌اعتنا از آن بگذرند، چرا که انسان موجودی اجتماعی است و رفتارهای او تحت تاثیر افرادی که در کنار او زندگی می کنند. اما چه اتفاقی افتاده که بخشش و گذشت و فداکاری جایش را به غرور و خودخواهی و این همه بدبینی و نفرت سپرده است.
به کجا رسیده ایم که این همه بی اعتمادی و شک، پیش زمینه همه اتفاقات پیش روی ما شده است و بی توجهی و بی خیالی جایش را نسبت به کمک و همیاری نسبت یکدیگر و همنوع مان گرفته است و شادابی و نشاط جایش را به یاس و نومیدی سپرده و اندیشه و باورهای ما را نشانه رفته و ده‌ها و صدها رذیلت اخلاقی دیگر... که بی شک بیانگر اخلاق فراموش شده جامعه مدرن و شهری ماست.
یکی از رسالت های رسانه های جمعی و صدا و سیما فرهنگ‌سازی و اخلاق مداری است، در همین راستا شبکه رادیویی تهران با تهیه و تدارک برنامه «تهرانک» ضمن ایجاد و نهادینه کردن اخلاق و حقوق شهروندی، بر وظایفی که شهروندان در یک شهر نسبت به نهادهای اجتماعی یا سایر شهروندان دارند، متمرکز شده است.

در تهرانک رادیو تهران که در قالب طنز تهیه می شود بر اخلاق شهروندی که بر گرفته از حقوق بر حق انسان است تاکید می شود.
در این برنامه با انتخاب موضوع های ساده که همه ما به صورت روزمره با آنها دست و پنجه نرم می کنیم، حس مسئولیت و تعهد در بین افراد جامعه متذکر می شود و درصدد رشد و نهاینه کردن اخلاق شهروندیست. همان اخلاقی که در جامعه مدرن امروزی گمشده است.
مخاطبان رادیو تهران امروز( دوشنبه 20 آبانماه) ساعت 17:40 دقیقه شنونده این موضوع: به من چه! خواهند بود که به بی‌تفاوتی در مقابل رعایت مسئولیت‌های شهروندی می پردازد.
الگویی که به وسیله آن افراد بتوانند رفتار خود را کنترل و تنظیم کنند که این الگو همان حقوق شهروندی است که رویکرد اصلی برنامه تهرانک است چرا که باید به تکالیف شهروندی خود عمل کنیم و صرفا مطالبه گر در جامعه نباشیم.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر