تهرانك شنبه تا دوشنبه از ساعت 17:40 به مدت 20 دقیقه

رادیو تهران

تهرانك

هر شهری را آدابی و هر مردمی را فرهنگی است

برنامه «تهرانك» از رادیو تهران درصدد رشد و نهاینه كردن اخلاق شهروندی كه همان اخلاق گمشده جامعه مدرن امروزی است.

1398/08/20
|
11:12
|

امروزه اخلاق صرفاً یك امر فردی نیست كه افراد دیگر جامعه بتوانند بی‌اعتنا از آن بگذرند، چرا كه انسان موجودی اجتماعی است و رفتارهای او تحت تاثیر افرادی كه در كنار او زندگی می كنند. اما چه اتفاقی افتاده كه بخشش و گذشت و فداكاری جایش را به غرور و خودخواهی و این همه بدبینی و نفرت سپرده است.
به كجا رسیده ایم كه این همه بی اعتمادی و شك، پیش زمینه همه اتفاقات پیش روی ما شده است و بی توجهی و بی خیالی جایش را نسبت به كمك و همیاری نسبت یكدیگر و همنوع مان گرفته است و شادابی و نشاط جایش را به یاس و نومیدی سپرده و اندیشه و باورهای ما را نشانه رفته و ده‌ها و صدها رذیلت اخلاقی دیگر... كه بی شك بیانگر اخلاق فراموش شده جامعه مدرن و شهری ماست.
یكی از رسالت های رسانه های جمعی و صدا و سیما فرهنگ‌سازی و اخلاق مداری است، در همین راستا شبكه رادیویی تهران با تهیه و تدارك برنامه «تهرانك» ضمن ایجاد و نهادینه كردن اخلاق و حقوق شهروندی، بر وظایفی كه شهروندان در یك شهر نسبت به نهادهای اجتماعی یا سایر شهروندان دارند، متمركز شده است.

در تهرانك رادیو تهران كه در قالب طنز تهیه می شود بر اخلاق شهروندی كه بر گرفته از حقوق بر حق انسان است تاكید می شود.
در این برنامه با انتخاب موضوع های ساده كه همه ما به صورت روزمره با آنها دست و پنجه نرم می كنیم، حس مسئولیت و تعهد در بین افراد جامعه متذكر می شود و درصدد رشد و نهاینه كردن اخلاق شهروندیست. همان اخلاقی كه در جامعه مدرن امروزی گمشده است.
مخاطبان رادیو تهران امروز( دوشنبه 20 آبانماه) ساعت 17:40 دقیقه شنونده این موضوع: به من چه! خواهند بود كه به بی‌تفاوتی در مقابل رعایت مسئولیت‌های شهروندی می پردازد.
الگویی كه به وسیله آن افراد بتوانند رفتار خود را كنترل و تنظیم كنند كه این الگو همان حقوق شهروندی است كه رویكرد اصلی برنامه تهرانك است چرا كه باید به تكالیف شهروندی خود عمل كنیم و صرفا مطالبه گر در جامعه نباشیم.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
تهرانك