در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

بررسی علل فرونشست های تهران حدود 400 كیلومتر از تهران در حال فرو نشست است

مدیرعامل شركت مترو تهران با بیان این كه حدود 400 كیلومتر از تهران در حال فرونشست است، گفت: حفاری مترو نقشی در پدیده وسعتی از فرونشست ندارد.

1398/06/26
|
09:14
|

علی امام، مدیر عامل شركت مترو تهران در گفت وگو با برنامه "در این هفته" از رادیو تهران به این پرسش كه آیا مترو نقشی در فرونشست های تهران دارد پاسخ داد.

مدیرعامل شركت مترو تهران با بیان این كه پدیده فرونشست زمین در دشت تهران در جنوب و جنوب غرب تهران روند فزاینده ای به خود گرفته است، گفت: حدود 400 كیلومتر از تهران در حال فرو نشست است، من گفته ام حفاری مترو نقشی در پدیده وسعتی از فرونشست ندارد، ایستگاه شماره 16 – 17 - 18 و 19 در معرض آسیب هستند و باید یك فكر اساسی برای این مسئله كرد.

علی امام تصریح كرد: مترو تاثیرش موضعی است و این مساله بیشتر به صورت فروریزش اتفاق می افتد.

اما در منطقه 20 تهران، مترو در فرو نشست آن نقش داشته است، در عمق 20 متری زمین و بر اثر ارتعاشات دستگاه های حفاری در محدوه خیابان غیوری نشست هایی در سطح خیابان پدید آمد كه با همیاری دستگاه های مختلف مشكل حل شد.

وی ادامه داد: ما در حال تكمیل خط 6 و 7 مترو هستیم، امیدوارم در 6 ماهه دوم سال جاری به طور متوسط ماهی یك ایستگاه را در خط 7 افتتاح كنیم.

مدیرعامل شركت مترو تهران با اشاره به راه اندازی چند ایستگاه افزود: در خط 6 اولین الویت ما راه اندازی مترو امام حسین(ع ) است، در نظر داریم محدوده دانشگاه تربیت مدرس تا شهید ستاری را تا پایان سال به بهره برداری برسانیم. در خط 3 هم تا پایان سال ایستگاه اقدیسه راه اندازی می شود.

برنامه "در این هفته" كاری از گروه سیاسی رادیو تهران است كه پنجشنبه ها ساعت 15 به مدت 30 دقیقه از رادیو تهران پخش می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه @Tehraan360 پیدا و همراهی كنید.


#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته