در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

گروه سیاسی رادیو تهران: واكاوی مسایل مهم داخلی و خارجی از نگاه كارشناسان

برنامه «در این هفته» از رادیو تهران به واكاوی مسایل مهم داخلی و خارجی از نگاه كارشناسان می پردازد.

1398/07/02
|
09:08
|

دكتر حسین حاجی كارشناس غرب آسیا در گفت وگو با برنامه سیاسی در این هفته به تحلیل ابعاد نشست سه جانبه سران سه كشور ایران تركیه و روسیه در آنكارا پرداخت و گفت: محور اول، نشست بین دو كشور ایران و تركیه و روسیه مناسبات اقتصادی و تعمیق روابط بین سه كشور بود.

محور دوم، گفتگوهای سه جانبه بود و هدف اصلی، كمك به حل پرونده بحران سوریه و تلاش برای استقرار ثبات و امنیت در این كشور و منطقه است.

وی افزود: در این نشست همكاری و توانمندی های سه كشور با هدف تعیین راهبردها و استراتژی های مشترك برای كنار گذاشتن اختلاف های جزئی در دستور كاربود.

دكتر حسین حاجی، كارشناس غرب آسیا مدعی است؛ نكته مهم این نشست تلاش برای از بین بردن دخالت های آشكار و پنهان، آمریكا و پیمانكار آمریكا یعنی عربستان كه نقش حمایتی برای تروریسم ها دارند و حذف كردن تروریسم های مستقر در استان های ادلب در غرب سوریه و دیرالزور بود.

به گفته این كارشناس؛ سه كشور روسیه، ایران و تركیه كه هر سه منافع مشترك اقتصادی نیز دارند با همكاری همدیگر تصمیم بر حذف امریكا در منطقه و كمك به حاكمیت دمشق برای كنترل این دو استان گرفتند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه @Tehraan360 پیدا و همراهی كنید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته