در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

سامانه رصد ساخت و سازهای غیر مجاز در تهران

مدیر كل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیك استانداری تهران در گفت وگو با رادیو تهران درباره سامانه رصد ساخت و ساز غیر مجاز در تهران اطلاعاتی را ارائه كرد.

1398/08/11
|
14:21
|

محمد علی صحرایی، مدیر كل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیك استانداری تهران در گفت وگو با برنامه در این هفته از رادیو تهران با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در تهران گفت: بحث ساخت و سازهای غیر مجاز جنبه های مختلفی دارد؛ یك وجه فنی و كاربردی، یك وجه حقوقی و وجه دیگر اجتماعی و انسانی است.
به گفته این مقام مسئول؛ در بخش فنی و كالبدی؛اطلاعاتی در مورد موارد ساخت و ساز و مكان ساخت آنها مورد نیاز است.
با توجه به فضای استان تهران كه حدود 13 هزار كیلومتر است، پایش مكان ساخت و سازها و برخورد با این عوامل از اهمیت زیادی برخوردار است.
صحرایی در پاسخ به پرسش مجری كه اطلاعات رصد به چه صورتی به دست شما می رسد، گفت: در شورای برنامه ریزی توسعه استان، پیشنهادی از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آمده است كه سامانه ای كالبدی داشته باشیم كه از طریق عكس های ماهواره ای هر دو ماه یكبار گزارشهایی ارائه شود و برای بعضی از قسمتها از تكنولوژی استفاده كنیم تا پیشرفت ساخت و سازها، میزان اشغال؛ اینكه در حریم شهر یا خارج از شهر است، با قاعده شهرسازی یا خلاف قاعده شهرسازی در حال ساخت وساز است ، رصد شود.

وی افزود: در حال حاضر گزارش های ما از طریق شهرداری ها، گزارش های مردمی و زیر ساخت هایی كه توسط خودمان انجام می شود، ما در پی این هستیم كه به صورت منظم كارها را انجام دهیم.

مدیر كل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیك استانداری تهران در پاسخ به پیامك شنونده ای كه گفته بود در شمال تهران در طبعیت بكر ساخت و ساز انجام می شود، آیا این سامانه جلوی آن را خواهد گرفت؟ گفت:
ما باید رجوع كنیم به مدارك مان به كمیسیون های ماده صد و ماده نود و نه، پروانه هایی كه بخشداری می دهد و...
این سامانه زمان بر است و ما تا به ارقام پیوسته ای دست پیدا كنیم زمان بر است و ما باید از تكنولوژی بهره مند شویم و امیدوارم به صورت كارآمد از آن استفاده كنیم.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.


#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360دسترسی سریع
در این هفته