در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

تحلیل آخرین تحولات عراق و لبنان

فرخنده پور، كارشناس مسائل غرب آسیا و استاد دانشگاه در گفت وگو با رادیو تهران به تحلیل آخرین تحولات عراق و لبنان پرداخت.

1398/08/14
|
10:34
|

ایرج فرخنده پور در برنامه در این هفته گفت: نیاز و مطالبات مردم عراق، مطالبات به حقی است كه این در بستر جامعه عراق به وضوح دیده می شود. پارلمان عراق جامعه كوچكی از نمایندگان سیاسی قبیله ها و نماینده جریان های سیاسی مذهبی است كه نقش مهم و قدرتمندی در تعیین نخست وزیر و دولت دارد.
وی یادآور شد: همگرایی و هماهنگی دو جریان فعلی یعنی جریان صدر و نصر با استقبال جریان های سیاسی عراق مواجه نشد.
كما اینكه عمار حكیم رئیس جریان حكمت ملی عراق اعلام كرد كه با این جریان هماهنگ نیست و تمایلی به استیضاح دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق ندارد. این نشان می دهد كه جریان سیاسی عراق و حتی اهل سنت اقدام قابل توجهی برای ارائه استیضاح از خود نشان ندادند. این نشان از بینش سیاسی مردم عراق است كه باید به خواسته های خود برسند اما در راستای قواعد و قوانین كه امنیت حفظ شود.
به گفته كارشناس مسائل غرب آسیا مقام معظم رهبری در جریان دانش آموختگی افسران در دانشگاه پدافند اعلام كردند كه امنیت در عراق به سختی به دست آمده و نیازمند این است كه مردم برای حفظ آن تلاش كنند.
وی افزود: كشور لبنان جغرافیای سیاسی و اقتصادی متفاوت با عراق دارد، در لبنان مردم نسبت به آینده كشور خود امیدوار هستند، از نظر مردم لبنان اراده ی قوی برای حل مشكلات اقتصادی وجود ندارد، با توجه به فقر مردم لبنان، مشكلات مردم با روی كار آمدن دولتمردان قوی حل خواهد شد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته