در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

احداث حوضچه های آرامش در تهران

معاون اجرایی و عمرانی فرمانداری تهران از احداث حوضچه های آرامش در تهران خبر داد.

1398/08/18
|
14:30
|

تقی زاده معاون اجرایی و عمرانی فرمانداری تهران در ارتبط تلفنی با رادیو تهران درباره آمادگی های پایتخت در خصوص بارش های فصلی توضیح داد و گفت:
از ابتدای پاییز، به همه دستگاه ها و سازمان ها در سطح استان، شهرداری ها، فرمانداری ها، ستاد بحران در شهرستان ها، دستگاه های مرتبط مثل آب منطقه ای و راهداری ها اعلام شده كه آمادگی لازم را بیشتر از سالهای گذشته برای بارندگی های پیش بینی شده داشته باشند.
وی افزود: اقدامات پیشگیرانه از جمله لایروبی كانال ها، دره ها، مسیل ها و نهرها در سطح شهر تهران انجام شده است.
معاون اجرایی و عمرانی فرمانداری تهران از احداث حوضچه های آرامش خبر داد و گفت: شكل توپوگرافی شهر تهران به صورت شیب از شمال به جنوب است، به همین علت در صورت بارندگی های شدید، روان آب ها و سیل آبها با سرعت زیادی مناطق جنوبی را مورد آسیب پذیری قرار می دهند، از این رو بعضی از روددرها كه حجم آب در آنها بالا می رود، احداث حوضچه های آرامش را در برنامه كار قرار گرفته است، رودخانه كن یكی از همین موارد است.
تقی زاده با ابراز نگرانی از برخی ناهماهنگی گفت: برخی از دستگاه ها و شهرداری با معاونت خدمات شهری و عملیات عمرانی ناهماهنگ هستند.
معاون اجرایی و عمرانی فرمانداری تهران با بیان توصیه های امنیتی به خانواده ها هشدار داد و گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارندگی با شدت بالا در هفته های آتی، از شهروندان تقاضا می شود كه از تجمع و اتراق در محور رودخانه ها و مسیل ها بپرهیزند، تمامی دستگاه ها در آماده باش به سر می برند.
علاوه بر این؛ شهروندان از تخلیه زباله ها و ضایعات ساختمانی در محور رودخانه ها خودداری كنند، زیرا پاكسازی به هنگام سیل آب ها مشكلاتی را ایجاد می كند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته