در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

طرح بازآفرینی پروژه بافت های فرسوده

فرماندار شهرستان ورامین در گفت وگو با رادیو تهران از بازآفرینی شهری بافت های فرسوده شهری خبر داد.

1398/08/22
|
12:34
|

حسین كاغذلو، فرماندار شهرستان ورامین، درباره طرح بازآفرینی شهری در شهرستان ورامین، در برنامه در این هفته رادیو تهران توضیح داد و گفت: بازآفرینی در حقیقت موضوعی است كه در حوزه شهری و بافت های فرسوده شهر قرار است كه اتفاق بیفتد. در همه موضوع ها، اعم از منازل شخصی مردم، امكانات و تجهیزات دولتی و شهرداری كه مردم در حال استفاده هستند.
طی جلسات كارشناسی كه در سطح استان با حضور اعضاء برگزار شد، مصوب شده در ابتدا با توجه به ٤٠٠ هكتار بافت فرسوده در حوزه شهری استان ورامین، تخفیفاتی برای شهروندان در راستای نوسازی بافت فرسوده لحاظ شود.
همچنین ظرفیت ها و امكانات از جمله امتیازها و تخفیفاتی كه به شهروندان ارائه می شود تا طرح بازآفرینی مورد اقبال و استقبال قرار گیرد.
وی افزود: براساس مصوبه تبصره ی ١٩، اعتباراتی در این قالب در خصوص بازآفرینی شهری اختصاص داده شده است كه قرار است از این ظرفیت ها در بازآفرینی زیر ساخت های فرسوده استفاده شود، این زیر ساخت ها اعم از برق، گاز، آب و فاضلاب، حوزه های فرهنگی و اجتماعی است.
كاغذلو یاد آور شد: در ستاد مشترك، پروژه هایی با الویت و ضرورت ایمنی اماكن مسكونی، اماكن دولتی و اماكن شهرداری تالیف و تصویب شده است و البته فرصت یك هفته ای برای بازنگری و رصد مجدد داده شده است.
به گفته فرماندار شهرستان ورامین مهمترین موضوع در وهله اول اطلاع رسانی دقیق و درست به شهروندان در خصوص مسئله بازآفرینی شهری است و نكته دوم وحدت و همسو و همصدا شدن دستگاه های اجرایی است در خصوص پروژهای بافت های فرسوده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


دسترسی سریع
در این هفته