صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

عباس قبادی، معاون وزیر صمت در گفت وگو با برنامه «در این هفته» از رادیو تهران در حالی از نظارت همه جانبه بر بازار گفته که ما روزانه شاهد افزایش قیمت در بازار هستیم.

بخش عمده ای از گرانی ها به بنزین ربطی پیدا نمی کند
او معتقد است: بخش عمده ای از گرانی ها به بنزین ربطی پیدا نمی کند و متاثر از افزایش قیمت بنزین نیست، در واقع بحث روانی در این مسائل تاثیر گذار است. برای مثال در بحث گرانی گوجه ابدا بنزین نقشی نداشته و به علت کمبود برداشت که معمولا هر سال رخ می دهد، شاهد گران شدن این محصول هستیم و با آغاز برداشت در استان های جنوبی و عرضه به بازار شاهد سیر نزولی و کاهش قیمت خواهیم بود.
وی تاکید کرد: نظارت ها در سازمان بازرسی و حمایتی و گشت های تعزیرات حکومتی شدید تر و نسبت و سنوات گذشته دو برابر شده است.

بخش عمده گرانی ها مرتبط با فصل،گران فروشی و کمبود عرضه است
قبادی با اشاره به این که گزارش های مردمی افزایش یافته است، گفت: در خصوص برخی کالاها گزارشات مردمی ١٠ برابر افرایش پیدا کرده است،که طبق دستور وزیر روزانه ١٠٠ کالا رصد می شود که ١٦ قلم از این کالاها حدود ٥٪ افزایش قیمت داشته است، که بخش عمده ی آن ربطی به گرانی بنزین ندارد و متاثر از بحث فصل،گران فروشی و کمبود عرضه است.

بازار به صورت روزانه رصد می شود
معاون وزیر صمت مدعی است: عمده تخلفات رسیدگی شده اند و جلوی آنها گرفته شده است. این اطمینان به مردم داده می شود که بازار به صورت روزانه و مرتب رصد می شود و کالاهای اساسی در سبد خانوار از انبار تا عرضه زیر نظر است.

افزایش قیمت بنزین تاثیر گذار بر بازار بوده است
وی در ادامه افزود: نمی توان در افزایش قیمت ها نقش گرانی قیمت بنزین را بی تاثیر دانست، چناچه قبادی هم به این موضوع واقف است و در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: گستردگی بازار، مشکلات ارزی، تحریم و همچنین افزایش قیمت بنزین تاثیر گذار بر بازار بوده است اما با این حال ثبات در کل کشور برقرار است و بازار شرایط خوبی دارد.

دلایل افزایش این روزهای خودرو
معاون وزیر، افزایش قیمت خودرو را از سمت فروشندگان عنوان کرد و افزود: افزایش قیمت خودرو از سمت کارخانه صورت نگرفته و این افزایش قیمت از سمت فروشندگان و بنگاهداران است و مردم هر گونه افزایش قیمت کارخانه ای را به صورت مستند ارائه دهند تا خارج از نوبت رسیدگی و برخورد شود. هیچ مجموعه دولتی و خصوصی حق و اجازه افزایش قیمت کالا و خدمات را ندارد.

شرایط مرغ نسبتا خوب
وی در پایان درباره نرخ مرغ گفت: در ارتباط با مرغ شرایط بازار نسبتا خوب است و اگر نرخ مصوب افزایش پیدا کند، ذخایر به بازار تزریق خواهد شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360مرتبط با این خبر

  • ضعف در نظام توزیع فرصتی برای سودجویان

  • بررسی خروج نافرجام برجام توسط آمریکا در برنامه "در این هفته"

  • احتکار اقلام بهداشتی عملی دور از انسانیت است

  • نیاز به مداخله پلیس احساس می شود

  • دستاوردهای توافق آمریکا با طالبان ...

  • شرایط تامین کالاهای اساسی مطلوب است

  • کرونا کسب و کارها را فلج کرد/ از صنایع کوچک حمایت کنید

  • قرنطینه نقض حقوق شهروندی است

  • آزاد راه تهران شمال افتخار مهندسان کشور است

  • سوغات سفر ترامپ به هند