در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

كاری از گروه سیاسی رادیو تهران دلایل افزایش قیمت خودرو !؟

عباس قبادی، معاون وزیر صمت در گفت وگو با برنامه «در این هفته» از رادیو تهران در حالی از نظارت همه جانبه بر بازار گفته كه ما روزانه شاهد افزایش قیمت در بازار هستیم.

1398/09/11
|
08:55
|

بخش عمده ای از گرانی ها به بنزین ربطی پیدا نمی كند
او معتقد است: بخش عمده ای از گرانی ها به بنزین ربطی پیدا نمی كند و متاثر از افزایش قیمت بنزین نیست، در واقع بحث روانی در این مسائل تاثیر گذار است. برای مثال در بحث گرانی گوجه ابدا بنزین نقشی نداشته و به علت كمبود برداشت كه معمولا هر سال رخ می دهد، شاهد گران شدن این محصول هستیم و با آغاز برداشت در استان های جنوبی و عرضه به بازار شاهد سیر نزولی و كاهش قیمت خواهیم بود.
وی تاكید كرد: نظارت ها در سازمان بازرسی و حمایتی و گشت های تعزیرات حكومتی شدید تر و نسبت و سنوات گذشته دو برابر شده است.

بخش عمده گرانی ها مرتبط با فصل،گران فروشی و كمبود عرضه است
قبادی با اشاره به این كه گزارش های مردمی افزایش یافته است، گفت: در خصوص برخی كالاها گزارشات مردمی ١٠ برابر افرایش پیدا كرده است،كه طبق دستور وزیر روزانه ١٠٠ كالا رصد می شود كه ١٦ قلم از این كالاها حدود ٥٪ افزایش قیمت داشته است، كه بخش عمده ی آن ربطی به گرانی بنزین ندارد و متاثر از بحث فصل،گران فروشی و كمبود عرضه است.

بازار به صورت روزانه رصد می شود
معاون وزیر صمت مدعی است: عمده تخلفات رسیدگی شده اند و جلوی آنها گرفته شده است. این اطمینان به مردم داده می شود كه بازار به صورت روزانه و مرتب رصد می شود و كالاهای اساسی در سبد خانوار از انبار تا عرضه زیر نظر است.

افزایش قیمت بنزین تاثیر گذار بر بازار بوده است
وی در ادامه افزود: نمی توان در افزایش قیمت ها نقش گرانی قیمت بنزین را بی تاثیر دانست، چناچه قبادی هم به این موضوع واقف است و در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح كرد: گستردگی بازار، مشكلات ارزی، تحریم و همچنین افزایش قیمت بنزین تاثیر گذار بر بازار بوده است اما با این حال ثبات در كل كشور برقرار است و بازار شرایط خوبی دارد.

دلایل افزایش این روزهای خودرو
معاون وزیر، افزایش قیمت خودرو را از سمت فروشندگان عنوان كرد و افزود: افزایش قیمت خودرو از سمت كارخانه صورت نگرفته و این افزایش قیمت از سمت فروشندگان و بنگاهداران است و مردم هر گونه افزایش قیمت كارخانه ای را به صورت مستند ارائه دهند تا خارج از نوبت رسیدگی و برخورد شود. هیچ مجموعه دولتی و خصوصی حق و اجازه افزایش قیمت كالا و خدمات را ندارد.

شرایط مرغ نسبتا خوب
وی در پایان درباره نرخ مرغ گفت: در ارتباط با مرغ شرایط بازار نسبتا خوب است و اگر نرخ مصوب افزایش پیدا كند، ذخایر به بازار تزریق خواهد شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360دسترسی سریع
در این هفته