در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

جدال دموكرات ها و جمهوری خواهان تا كجا؟

با توجه به شرایط حزبی حكمفرما بر مجلس نمایندگان و سنای آمریكا، بعید است جمهوری خواهان علیه ترامپ رای دهند.

1398/09/13
|
11:48
|

فواد ایزدی كارشناس مسائل امریكا درباره استیضاح ترامپ در برنامه «در این هفته» رادیو تهران گفت: سیستم كنگره آمریكا كه دو حزبی است به شدت دو قطبی شده است، به این معنی كه دموكرات ها علیه ترامپ هستند و جمهوری خواه ها پای كار ترامپ ایستاده اند.
وی با اشاره به رای گیری هفته گذشته مجلس نمایندگان برای استیضاح ترامپ گفت: در رای گیری كه هفته پیش انجام شد، حتی یك جمهوری خواه علیه ترامپ حاضر نشد.
این كارشناس مسائل آمریكا گفت: با توجه به اینكه مجلس نمایندگان در دست دموكرات ها است، فضا كاملا علیه ترامپ سازماندهی می شود و افرادی كه دعوت می شوند علیه ترامپ صحبت می كنند.
وی گفت: پرونده بعد از كمیسیون اطلاعات نمایندگان به كمیسیون قضایی می رود و در آنجا تخلفات ترامپ بر اساس اظهارات افرادی كه در كمیسیون اطلاعات، شهادت داده اند مكتوب می شود، سپس این متن در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می شود.
انتظار همگان بر اینست كه استیضاح ترامپ رای بیاورد، اما وقتی پرونده به سنا می رود با توجه به اینكه اكثریت نمایندگان سنا را جمهوریخواهان تشكیل می دهند، صحنه بر می گردد و در واقع فرصتی پیش می آید تا آنها از دموكرات ها انتقام بگیرند.
وی در پایان افزود: با توجه به شرایط موجود و اسناد و شرایط، جمهوری خواه ها علیه ترامپ رای نخواهند داد، مگر اینكه پرونده و شرایط جدیدی ارائه شود.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته