در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

گروه سیاسی رادیو تهران: اقتصاد بیمار كشور به تهران آسیب جدی وارد كرده است

رئیس كمیسیون عمران و حمل نقل شورای شهر تهران در گفتگو با رادیو تهران با اشاره به علل آلودگی هوا اعلام كرد: مشكل اقتصادی كشور، بی شك در بحث آلودگی تاثیرگذار است.

1398/10/11
|
13:33
|

محمد علیخانی رئیس كمیسیون عمران و حمل نقل شورای شهر تهران در گفتگو با برنامه «در این هفته» در ارتباط با آلودگی هوای تهران گفت: مشكل اقتصادی كشور، بی شك در بحث آلودگی هوا تاثیرگذار است. آلودگی از شهرهای بزرگ به شهرهای كوچك هم كشیده شده است كه این نشان می دهد فقط مشكل آلودگی ناشی از ترافیك نیست و عوامل دیگری مثل سوخت بی كیفیت وسایل نقلیه، آلودگی را حادتر كرده است كه سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت به عنوان دستگاه متولی باید پاسخگو باشند.
وی افزود: طبق قانون هوای پاك، ١٦ دستگاه در مدیریت آلودگی هوا تكلیف دارند، وزات نفت، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو، وزارت اقتصاد، ارتباطات و... نبود مدیریت یكپارچه شهری و درست انجام ندادن وظایف از مشكلات اساسی مرتبط با آلودگی است.

به گفته رئیس كمیسیون عمران و حمل نقل شورای شهر تهران؛ روزانه در تهران ٢٠ میلیون سفر انجام می شود كه در مجموع باید ١٥ میلیون با وسیله نقلیه عمومی انجام شود كه متاسفانه فقط ٦ میلیون با وسیله نقلیه حمل و نقل عمومی انجام می شود.
علیخانی با تاكید بر اقتصاد بیمار كشور كه به تهران آسیب جدی وارد كرده است، افزود: ماشین فرسوده ای كه به علت مشكل اقتصادی تعویض نمی شود یا معاینه فنی كه به علت مشكلات مالی انجام نمی شود از این دسته است.
كلی از آلودگی ها به دلیل حضور موتور سواران است، از آنجا كه این افراد خرج خانه می دهند نمی توان آنها را متوقف كرد.

نویسنده و تهیه كننده فرج آلادین، مجری پژمان كریمی، هماهنگی نازنین زرآسوندی و كارشناس رسانه و ارتباطات سوگند مقرب از همكارانی هستند كه با این برنامه همكاری می كنند.
برنامه در این هفته را پنج شنبه ها ساعت 15 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوید.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


دسترسی سریع
در این هفته