در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

اهداف سفرهای دیپلماتیك ایران

بررسی سفرهای دیپلماتیك این هفته ایران در برنامه" در این هفته" رادیو تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1398/10/30
|
11:52
|

حسن لاستجردی كارشناس مسائل بین الملل با بررسی سفرهای دیپلماتیك این هفته ایران در رادیو تهران اعلام كرد: سفر امیر قطر با توجه به موضوعات منطقه ای بعد از شهادت سردار سلیمانی و تهدیداتی كه در منطقه داشته ایم و روابط دو جانبه بین قطر و ایران می تواند مورد توجه باشد. این سفر اولین سفر امیر قطر به تهران محسوب می شود.

به علت حساسیت منطقه ای به ویژه چالشی كه با ایالات متحده آمریكا داشتیم و هدف قرارگرفتن پایگاه عین الاسد توسط ایران، بی شك می تواند بر این سفر موثر باشد.

وی افزود: قطر یكی از كشورهایی است كه پایگاه نظامی آمریكا در آن قرار دارد و این موضوع می تواند برای قطر موضوع مهمی باشد؛ این كه جمهوری اسلامی چه نگاهی به مناطق مختلف حوزه استعمار دشمن شماره یك خود، یعنی آمریكا در منطقه دارد، تنش های منطقه ای با ایالت متحده افزایش پیدا كرده و در واقع یكی دیگر از اهداف این سفر خالی كردن منطقه از تنش با گفتگو و همكاری بود.

كارشناس مسائل بین الملل با اشاره به سفر عماد خمیس افزود: سفر عماد خمیس از این حیث قابل اهمیت است كه سوریه یكی از كشورهای محور مقاومت است و از جمله كشورهایی است كه روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی داشته است.

لاسجردی با بیان اینكه عماد خمیس پیام آوردنده بشاراسد بود، افزود: مهمترین پیام بشار، تسلیت به خانواده سردار سلیمانی و پاسداشت مجاهدت های ایشان در طول بحران سوریه بود را رساند.

وی همچنین استحكام روابط با سوریه و مساعدت و همكاری دو كشور با توجه به شرایط تنش زا منطقه را از دیگر اهداف این سفر دانست.

برنامه«در این هفته» پنج شنبه ها از ساعت 15 به نویسندگی و تهیه كنندگی فرج آلادین و اجرای پژمان كریمی روی آنتن رادیو تهران می رود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته