در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

برگزاری تظاهرات تازه در عراق

حملات نیروهای مردمی عراق به پایگاه های نظامی آمریكا و آخرین تحولات عراق در برنامه "در این هفته" رادیو تهران مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

1398/11/03
|
08:00
|

سعدالله زارعی كارشناس امور غرب آسیا در گفتگو با برنامه در این هفته از رادیو تهران با اشاره به آخرین تحولات عراق اعلام كرد: بر اساس مصوبه مجلس عراق، آمریكایی ها باید این كشور را ترك كنند كه این مصوبه رسما توسط نخست وزیر عراق به سفیر آمریكا در عراق داده شد.

وی تصریح كرد: در ابتدا آمریكا موافقت خود را اعلام كرد، از طرفی دیگر وزیر امور خارجه آمریكا مدعی شد چنین نامه ای نبوده و پیش نویس اشتباهی به دولت عراق داده شده است.
به گفته این كارشناس؛ در پی این اتفاقات، مردم عراق در تدارك یك راهپیمایی بزرگ هستند، (جمعه ٤ بهمن ماه) پیش بینی شده كه راهپیمایی برگزار شود.
زارعی به حمایت نكردن دولت عراق از آمریكا اشاره كرد و افزود: با توجه به هشدارهای دولت عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریكایی، از این پس عراق پاسخگوی حملات و امنیت نیروهای آمریكایی نخواهد بود.

كارشناس امور غرب آسیا در ادامه این مباحث با تاكید بر این كه آمریكایی ها چاره ای جز خروج از عراق ندارند، اذعان داشت: آمریكایی ها تا كنون مدعی امنیت و بازسازی در عراق بودند، ولی با حمله به فرودگاه عراق و شهادت میهمانان عراق؛ سردار سلیمانی و همرزمانشان نشان دادند كه امنیت برای آنها موضوعیتی ندارد و عراق هم طبیعتا تصمیم به اخراج نیروهای نظامی گرفت و آمریكایی ها چاره ای جز خروج از عراق را نخواهند داشت.

برنامه «در این هفته» پنج شنبه ها از ساعت 15 به نویسندگی و تهیه كنندگی فرج آلادین و اجرای پژمان كریمی روی آنتن رادیو تهران می رود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360دسترسی سریع
در این هفته