در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

معامله قرن لابی صهیونیستی برای انتخابات آینده است

مهدی شكیبایی، كارشناس مسائل بین الملل طرح معامله قرن را به نفع اسرائیل دانست و گفت: معامله قرن لابی صهیونیستی برای انتخابات آینده است.

1398/11/16
|
11:24
|

مهدی شكیبایی، كارشناس مسائل بین الملل با اشاره به معامله قرن در گفتگو با رادیو تهران برنامه در این هفته گفت: ارائه طرح از سوی آمریكا آن هم به صورت یك جانبه مسئله جدیدی نیست. در چهار دهه اخیر، یعنی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، از زمانی كه مسئله فلسطین احیا شد، آمریكای ها دستپاچه شدند و هر یك از روسای جمهور آمریكا طرحی را در زمان ریاست خود مطرح كردند، در واقع همگی ادعای حل و فصل مسئله را به صورت عادلانه داشته اند.
وی افزود: ٧٠ سال است كه فلسطینی ها با موضوعاتی همچون مسئله قدس، مبحث مربوط به مرزها، مسئله مربوط به بازگشت آوارگان فلسطین درگیر هستند. در این طرح همه مسائل به نفع اسرائیل رقم زده شده است و آرمان های مردم فلسطین زیر پا گذاشته شده است.
كارشناس مسائل بین الملل این طرح را به نفع اسرائیل دانست و گفت: مسئله عنصر زمانی این طرح است، در واقع زمان بر ماهیت طرح ارجعیت دارد و ماهیت كاملا به نفع اسرائیل است اما نتانیاهو با پرونده های فساد و سوء استفاده از قدرت و ترامپ در آستانه استیضاح بودن در لبه پرتگاه قرار دارد.
شكیبایی هدف ترامپ از ارائه این طرح را جلب رضایت اسرائیل دانست و افزود: به نظرم هدف ترامپ از ارائه این طرح جلب رضایت اسرائیل و لابی صهیونیستی برای انتخابات آینده است.

گروه سیاسی رادیو تهران برنامه«در این هفته» را به نویسندگی و تهیه كنندگی فرج آلادین تقدیم می كند. این برنامه كاری از گروه سیاسی كه پنج شنبه ها ساعت 15 با اجرای پژمان كریمی روی آنتن می رود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


دسترسی سریع
در این هفته