در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

سوغات سفر ترامپ به هند

تنش بین آمریكا و چین و كم رنگ شدن روابط این دو كشور موجب سفر ترامپ به هند شده است.

1398/12/12
|
11:32
|

همزمان با ورود «ترامپ» به هند، برخی از شهرهای این كشور از جمله دهلی صحنه تظاهرات علیه قانون شهروندی بود كه در نتیجه آن دست كم هفت نفر كشته شدند. اما سفر ترامپ به هند چه دستاوری به دنبال داشته و او با چه هدفی به این كشور سفر كرده است؟ برنامه «در این هفته» رادیو تهران با تجزیه و تحلیل دلایل سفر ترامپ به هند با دكتر كیومرث یزدان پناه، كارشناس مسائل شرق آسیا گفتگو كرد.

یزدان پناه گفت: سفر ترامپ به هند در این مقطع زمانی نشان دهنده تغییر معادلات سیاسی و استراتژیك در منطقه شرق و جنوب شرق آسیاست.
وی معتقد است: با تنش بین آمریكا و چین و كم رنگ شدن روابط این دو كشور، ترامپ به دنبال جایگزینی برای برقراری ارتباط بین این دو كشور است.
به گفته كارشناس مسائل شرق آسیا؛ سفر ترامپ به هند با تمركز بر ایجاد روابط تجاری و اقتصادی و سود بیشتر برای ایالات متحده آمریكا و مهار كردن چین بوده است.

یزدان پناه همچنین در مورد اعتراض مردم هند به سفر ترامپ به هند خاطر نشان كرد: مردم هند به رفتار های تحقیرآمیز و مداخله جویانه ترامپ اعتراض كرده و از طرفی ابلاغ قانون اعطای تابعیت كه نخست وزیر ابلاغ كرده برای مردم هند و مخصوصا مسلمانان ایجاد محدودیت می كند.

"دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، به هند رفت و دولت هند برای استقبال از او بیش از 21 میلیون دلار هزینه كرده است؟! ترامپ در این سفر بیش از 3 میلیارد دلار سلاح نیز به هندی‌ها فروخت. در واقع رئیس جمهور آمریكا، هندوستان را سركیسه كرد!" دیدار ترامپ از هندوستان كه تنها سه ساعت طول كشید، ارزش 21 میلیارد دلار هزینه استقبال و امضای قرارداد فروش سلاح آمریكایی به هند را ندارد."

گروه سیاسی رادیو تهران برنامه «در این هفته» را پنج شنبه ها ساعت 15 به نویسندگی و تهیه كنندگی فرج آلادین و اجرای پژمان كریمی تقدیم مخاطبان می كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته