در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

كرونا كسب و كارها را فلج كرد/ از صنایع كوچك حمایت كنید

سخنگوی كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رادیو تهران با توجه به شیوع بیماری كرونا بر حمایت از كسب و كارها و صنایع كوچك تاكید كرد.

1398/12/20
|
09:05
|

سعید باستانی، سخنگوی كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به این كه كرونا كسب و كارها را فلج كرده است، به رادیو تهران گفت: با توجه به شرایط موجود در كشور، باید از كسب و كارهای كوچك حمایت كرد.

كسب و كارهای كوچك، شركت ها، بازرگانی ها و مشاغل آزاد خصوصی هستند كه از نظر تعداد كارمندان كم و از نظر سایز متوسط هستند؛ برای مثال خواربارها، نانوایی ها، آرایشگاه ها و ... این مشاغل برای شش ماه دوم سال برنامه ریزی ویژه كرده اند، كه به صورت مستقیم تحت شعاع این پدیده قرار گرفته اند.

وی افزود: با توجه به حضور ٥٠ درصدی مردم در این مشاغل، نیازمند است كه دولت این كسب و كارها را مورد ارزیابی قرار دهد، ارزیابی از این جهت كه چه مخارج و درآمدی دارند، عمده این مخارج ها هزینه مالیاتی، پولی و هزینه اجاره مكان، آب و برق و ... است.

به گفته این مقام مسئول، دولت باید این هزینه ها را كاهش دهد و طراحی آن باید بر اساس حمایت از این كسب و كارها باشد.

سخنگوی كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان پیشنهادهایی به دولت جهت حمایت از صنایع كوچك افزود: تاكنون برنامه دولت جدی نبوده است، پیشنهاد می شود: دولت برای ٥ ماه بخشودگی مالیاتی داشته باشد و بخشودگی هزینه هایی مثل آب و برق و گاز و...

گروه سیاسی رادیو تهران برنامه «در این هفته» را پنج شنبه ها ساعت 15 به نویسندگی و تهیه كنندگی فرج آلادین و اجرای حسین بهزادی تقدیم حضور شما فرهیختگان می كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


دسترسی سریع
در این هفته