در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در اتحاد كشورهای اسلامی

برنامه ی "در این هفته" 19 تیرماه با حضور دكتر رویوران و دكتر خالد قدومی با موضوع طرح الحاقیه كرانه باختری و تبعات آن بر جهان اسلام و نامه اسماعیل هنیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی و تشكر از حمایت ایشان از محور مقاومت بر روی آنتن رفت.

1399/04/23
|
12:46
|

دكتر رویوران كارشناس مسایل سیاسی درباره ی نامه اسماعیل هنیه به رهبر در برنامه ی "در این هفته" اظهار داشت: اتفاقی كه چند هفته ی اخیر در فلسطین افتاده یك اتفاق بزرگ است و در ابعاد استراتژیك اهمیت فوق العاده ای دارد.
وی در ادامه افزود: شعار انتخاباتی همه ی گروه های سیاسی رژیم صهیونیستی انتخاباتی همه ی الحاق كرانه باختری و یا بخشی از آن است و تشكیل ائتلاف كنونی حاكم در اسرائیل حزب سفید و آبی بر اساس این الحاق شكل گرفته است.اسرائیل برای اینكه بتواند این مسئله را عملی كند از امریكا كمك گرفته و ترامپ هم پیرو همین راهبرد، معامله ی قرن را مطرح كرد.
رویوران با اشاره به همكاری اغلب كشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و امریكا اظهار داشت: تمام كشورهای عربی خلیج فارس بجز كویت در این معامله بسیج هستند اما در ١جولای نتانیاهو جرات نكرد این ضمیمه را اعلام كند و این یك شكست سیاسی برای وی محسوب می شود و این نشان میدهد كه مقاومت تبدیل به یك قدرت شده كه با تهدید جنگ، دشمن مجبور است از مواضع خود عقب نشینی كند.
كارشناس سیاسی برنامه در این هفته خاطر نشان كرد: مصر و اردن با رژیم صهیونیستی پیمان صلح بسته بودند اما با معامله ی قرن و این عمل تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی مخالف هستند .این خود یك موفقیت برای مقاومت محسوب می شود و اسماعیل هنیه در نامه ی خود به رهبر معظم انقلاب به این نكته اشاره كرده است.

دكتر خالد قدومی نماینده ی حماس در ایران دیگر مهمان برنامه در این هفته 19 تیرماه درباره ی نامه ی اسماعیل هنیه به مقام معظم رهبری گفت:در نامه ی آقای هنیه به رهبر پس از توضیح شرایط كنونی فلسطین به چند محور اشاره شده است.
اول؛ الحاق چند درصدی كرانه ی باختری به دولت صهیونیستی و پیشنهاد از طرف مقاومت به سطح جهان اسلام برای تشكیل اجلاس اسلامی تا درباره ی برنامه ها و پروژه های ظالمانه ی رژیم صهیونیستی و تحولات اخیر كه در فلسطین اتفاق افتاده از جمله شهرك سازی و یهودی كردن قدس و كنترل صهیونیست بر مسجد القصی قبله ی اول مسلمانان به گفتگو و بحث بنشینند.
وی خاطر نشان كرد: باید به برنامه ی عادی سازی روابط دولت های عربی و دولت صهیونیستی توجه داشته باشیم و با آن مقابله كنیم زیرا كه خطر این برنامه فقط متوجه ی فلسطین نیست و كل جهان اسلام را تهدید میكند .
نماینده ی حماس در ایران همچنین با اشاره به توضیحات این نامه درباره ی روابط راهبردی بین مقاومت و حماس و جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: مسئله ی چند درصدی الحاق كرانه ی باختری به رژیم صهیونیستی برای فلسطینی ها مهم نیست در واقع كل فلسطین تحت اشغال است و كار مقاومت این است كه در ابتدا در سطح جهان اسلام ایجاد وحدت كند و در سطح مقاومت این محور را تقویت كند.
دكتر خالد قدومی در پایان با تأكید بر این نكته كه مردم فلسطین علیه برنامه ی معامله ی قرن یكپارچگی و وحدت دارند گفت: این معامله تنها علیه فلسطین نیست بلكه علیه كل جهان اسلام است.كل جهان اسلام و محور مقاومت باید در این راستا متحد شوند و نقش جمهوری اسلامی ایران در این زمینه بسیار مهم است.


مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته