صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده جهاد اسلامی با اشاره به سالروز اشغال فلسطین و اخراج فلسطینیان در سال 1948 با حمایت ظالمانه ابر قدرت‌های وقت،بازگشت کامل آوارگان و تشکیل کشور فلسطین با حضور اعراب و سایر ملیت‌ها در این سرزمین را تنها راه حل این مسئله دانست.

همزمان با سالروز نکبت و تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در فلسطین اشغالی، ناصر ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران، با اشاره به این موضوع، در گفت و گو با برنامه عصرگاهی جمعه با سیاست رادیو تهران گفت: هیچ راه دیگری برای حل مسئله اشغال وجود ندارد و این سرزمین از دریا تا نهر و از شمال تا جنوب متعلق به فلسطینیان است. ابوشریف تنها راه حل اشغال فلسطین و اخراج آنان را که در سال 1948 با حمایت ظالمانه ابر قدرت های وقت صورت گرفت، بازگشت و تشکیل کشور فلسطین با حضور اعراب و سایر ملیت ها در این سرزمین دانست.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در کشورمان در پاسخ به این سوال که برخی محققان آزاد اروپایی و آمریکایی، از راه حل جمهوری اسلامی ایران، یعنی انتخابات آزاد، با حضور تمامی ملیت ها در این منطقه حمایت کرده و آن را بهترین راه ممکن در کنار بازگشت می دانند نیز افزود: ما به این انتخابات ایمان داریم و این راه حل بسیار عادلانه می پنداریم، اما موضوع این است که در نظام بین الملل، مسئله تشکیل دو دولت؛ یعنی یک دولت یهودی و یک دولت فلسطینی، در داخل اراضی فلسطین مطرح شده که در واقع این از نظر ما قابل قبول نبوده و همسو با دیدگاه رژیم صهیونسیتی است، هرچند که اشغال گران حتی این را هم قبول ندارند و می خواهند بخش های عظیمی از کرانه باختری را به بخش های اشغالی الحاق کرده که در پی این اقدام، فلسطینیان ساکنان مناطق اشغالی 1948، کرانه باختری و نوار غزه به افراد مقیم تبدیل می شوند و نه مالک سرزمین فلسطین. و با این تفاصیل رخ دادن درگیری در میان این دو دیدگاه، در آینده کاملاً محتمل بوده و دور از نظر نیست.

مقاومت همه جانبه در فلسطین با وجود همه مشکلات و سختی ها

خالد قدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) هم در سالروز تشکیل حکومت جعلی صهیونیستی، در گفت و گو با برنامه عصرگاهی جمعه با سیاست رادیو تهران، درباره وضع کنونی فلسطین و جریان مقاومت گفت: وضع کنونی فلسطین امروز با توجه به شرایط جدید کرونا و کرونای 1948(سالروز تشکیل رژیم جعلی اسرائیل) از لحاظ تحریم، محاصره غزه، سختی زندگی مردم، همچنین وضع قدس شریف با توجه به تجاوزات و شهرک سازی ها، با حمایت ارتش کودک‌کُش، و قضیه الحاق بخش هایی از کرانه باختری، بسیار غم انگیز است و همه این ها در کنار اشغال بر سنگینی شرایط ما می افزاید.

نماینده حماس در تهران، همچنین افزود: در عین حال مردم دلیر ما در مواجهه با اشغالگران در فلسطین، با مقاومت زندگی می کنند و این حرکت به امید خدا و به برکت خون شهدا از سال 1948 تا کنون ادامه دارد و با توجه به مقاومت مردم، هیچ حماقتی از سوی دشمن صهیونیست انجام نمی شود که در صورت انجام هر اقدامی پاسخ ما نیز بسیار محکم خواهد بود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • «جمعه با سیاست» ویژه روز قدس

  • سالروز نکبت؛ آوارگی یک ملت

  • به آمریکایی‌ها اخطار دادیم از منطقه تمرین ما خارج شوند+فایل صوتی

  • ویژه برنامه شکست حمله نظامی آمریکا در طبس

  • افت قیمت نفت بر شاخص بورس اثر می گذارد

  • حل معضل کرونا، امری جهانی است

  • مناقشه بین ترکیه و سوریه بر سر مرزها نیست

  • واقعیت را باید به مردم گفت...

  • خط مقدم مبارزه با کرونا مجموعه اورژانس است

  • اخبار موفقیت های ایران فراتر از اروپایی هاست