تهران میدان شهدا جمعه از ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

تهران، ميدان شهدا

فرازی از زندگی شهید سرتیپ خلبان سید موسی نامجو

برنامه "تهران میدان شهدا"، از رادیو تهران (18 مرداد) به روایت و بیان خاطرات شهید سید موسی نامجو از زبان فرزند ایشان و اتفاق های پس از شهادت این بزرگوار اختصاص دارد.

1398/05/17
|
12:00

شهید موسی نامجو از فرماندهان شاخص ارتش بود كه در روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی نقش زیادی در حفظ و انسجام ارتش داشت. نامجو بنیانگذار و نخستین فرمانده دانشكده افسری پس از پیروزی انقلاب شد و تأثیر زیادی در احیای این دانشكده نظامی داشت.
از سال 50 كه فعالیت سیاسی خصوصا برای ارتش خطرناك بود، شهید نامجو نوارها و اعلامیه‌های امام را پخش و جابجا می‌كرد. نام وی در لیست رژیم شاه بود و به گونه‌ای كه اگر انقلاب نمی‌شد،‌ اعدامش حتمی بود.
سیدموسی نامجو،‌در سال 49 ازدواج كرد. ثمره این وصلت 3 فرزند(2 پسر و یك دختر) است. دو فرزند بزرگ شهید نامجو پزشك هستند و فرزند كوچك سید مهدی نامجو كه مهمان «تهران میدان شهدا» است راه پدر را درپیش گرفته است. او خاطرات پدر را مرور می‌كند و از نقش و فعالیت‌های انقلابی و نظامی پدرشان می‌گوید.
وزیر دفاع كابینه دولت عشق در حادثه هواپیمای C-130 به دیدار معبودش شتافت. هفتم مهرماه سال 60 شهید نامجو به همراه فرماندهان سرشناس دیگر در حال بازگشت از عملیات موفقیت‌آمیز ثامن‌الائمه بودند كه هواپیمایشان دچار سانحه می‌شود. فرماندهان بزرگی، چون فلاحی، فكوری، كلاهدوز و جهان‌آرا به همراه شهید نامجو در این حادثه به شهادت می‌رسند.
برنامه "تهران میدان شهدا"، جمعه ها ساعت 19:30 و بازپخش آن پنجشنبه ها ساعت 14 خواهد بود.

رادیو تهران را در بعضی از كشورها می توان توسط گیرنده های دیجیتال و ماهواره ای بر روی ستلایت و فركانسهای زیر دریافت كرد:
ماهواره BADR / فركانس: 11880 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 27500
ماهواره INTELSAT902 / فركانس: 11555 مگاهرتز / پلاریزاسیون: عمودی / نرخ سمبل: 30000
ماهواره Eutelsat HOTBIRD 13B / فركانس: 12437 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 29900

همچنین می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایت WWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.

دسترسی سریع
تهران، میدان شهدا