تهران میدان شهدا پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

تهران، ميدان شهدا

ناگفته هایی از سرنوشت مبهم حاج احمد متوسلیان

ناگفته های 38 سال جاوید الاثر بودن سردار احمد متوسلیان و همراهانش را جمعه 23 آبان، در گفتگو با امیر متوسلیان از رادیو تهران بشنوید.

1399/08/22
|
08:00
|

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ آرزو مددی تهیه كننده برنامه «تهران میدان شهداء» ضمن اعلام این خبر گفت: شبكه رادیویی تهران از برنامه «تهران میدان شهداء» ضمن تجلیل از خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران؛ با همسر شهید، فرزندان، والدین شهداء و ایثارگران گفتگو و یاد و خاطره آنها را گرامی می دارد.
برنامه تهران میدان شهداء كه جمعه ها از ساعت 16:40روی آنتن رادیو تهران می رود این هفته در گفتگو با برادر حاج احمد متوسلیان، امیر متوسلیان مستند زندگی و سرنوشت مبهم حاج احمد متوسلیان، شهید یا جاویدالاثر؟ را تقدیم مخاطبان می كند.

«حاج احمد متوسلیان، كاظم اخوان، تقی رستگار مقدم و سید محسن موسوی 14 تیر ماه سال 1361 در منطقه «برباره» لبنان توسط نیروهای فالانژ ربوده شده‌اند.»
«خبر بازگشت فرمانده لشكر 27 محمد رسول‌الله در جنگ هشت ساله ایران و عراق به كشور بالاخره بعد از 38 سال به گوش می‌رسد، حاج احمد متوسلیان اواخر خرداد سال 1361، طی ماموریتی همراه یك هیات عالی‌رتبه سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران، به سوریه و لبنان سفر كرد تا راه‌های كمك به مردم مظلوم و بی‌دفاع لبنان را از نزدیك بررسی كند. اما در ظهر روز چهاردهم تیرماه 1361 حاج احمد متوسلیان به همراه اتومبیل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان هنگام عزیمت به بیروت در یك پست ایست و بازرسی موسوم به حاجز باربرا به فاصله 40 كیلومتری بیروت متعلق به شبه نظامیان مارونی وابسته به حزب كتائب متوقف شد و چهار سرنشین آن به رغم داشتن مصونیت دیپلماتیك توسط تروریست‌ها به گروگان گرفته شدند و پس از شكنجه و بازجویی به نظامیان اسرائیل تحویل گردیدند كه تا امروز اطلاعی از سرنوشت آنها نبود.
و حالاپس از 38 سال از واقعۀ تلخ ربوده شدن چهار دیپلمات ایرانی، به جای تجسّم و تصّور و تخیّل، خبر آورده اند كه فاتح راستین خونین شهر، حاج احمد متوسلیان و سه همرزم او «سیدمحسن موسوی»، «تقی رستگار مقدم» و «كاظم اخوان» پس از ربوده شدن و سپری كردن ایّام كوتاهی در اسارت نیروهای مزدور شبه نظامی فالانژ وابسته به رژیم صهیونیستی، در ساحل مدیترانه تیرباران شده اند و محل دفن ایشان هم مشخص است. این خبر، یا واقعیت دارد و یا صرفاً یك ادعاست!»

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما باشید.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.


دسترسی سریع
تهران، میدان شهدا