تهران میدان شهدا پنجشنبه و جمعه از ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

تهران، ميدان شهدا

گرامیداشت یاد و خاطره آتشنشانان شهید پلاسكو در تهران میدان شهدا

برنامه تهران میدان شهدای روز پنجشنبه 2 بهمن ماه به بیان خاطراتی از شهدای پلاسكو اختصاص دارد.

1399/11/01
|
07:05
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، ویژه برنامه «تهران میدان شهدا» كاری از گروه تهران و رویدادها در روز پنجشنبه 2 بهمن ماه به بیان خاطراتی از شهدای پلاسكو اختصاص دارد. رادیو تهران در گفتگو با خانواده های این بزرگواران، ضمن تقدیر از مقام رفیع این بزرگ مردان پای صحبت‌ها، خاطرات و درد و دلهای این خانواده ها می نشیند.

حامد هوایی قوشچی، یكی از 16 شهید آتش‌نشان حادثه پلاسكو است كه در این برنامه با خانواده وی گفتگو شده است.
او آخرین فرزند خانواده‌ای بود كه ایثار را از پدر آموخت. او فرزند خانوده‌ای‌ است كه پدر خانوده جانباز بود و یكسال قبل از حادثه پلاسكو از دنیا رفت و از چهار پسرش نیز سه نفر لباس آتش‌نشانی به تن كردند، حبیب، حسام و حامد.
مادر از بی‌قراری‌ها و دل‌نگرانی‌هایی می‌گوید كه هر مادری وقتی فرزندش دل به آتش‌ میزند، دارد. حسام برادر دوقلوی حامد، از روزها و ایامی می‌گوید كه فقط باید گفت یادش بخیر و...
قطعا روح از خودگذشتگی و حماسه بزرگ آتش نشانان فداكار در این صحنه خدمت، برای همیشه در یاد و خاطر ملت ایران زنده خواهد ماند.

"روز 30 دی ماه سال 95، طبقه دهم ساختمان پلاسكو، دچار حریق شد. آتش در زمانی اندك طبقات بالایی ساختمان را فرا گرفت و حریقی كه ساعت 7 و 58 دقیقه آغاز شده بود، ساعت 11 و 33 دقیقه سبب ریزش كامل ساختمان شد. آتش نشان‌ها برای اطفای حریق وارد غول آهنی پایتخت شده بودند، آتش نشان‌هایی كه 16 تن از آن‌ها همان جا باقی ماندند."

تهران میدان شهدای پنجشنبه ها ساعت 11:15 به مدت 30 دقیقه از زادیو تهران پخش می شود.

دسترسی سریع
تهران، میدان شهدا