صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت در فواصل برنامه ها به مدت آیتم های كوتاه

مدیر گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران از همکاری مشترک این شبکه با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران جهت آموزش های لازم قبل از وقوع بحران خبر داد.

علیرضا مبینی، مدیر گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران با اعلام این خبر گفت: نقش پررنگ رادیو در ارائه آموزش های لازم قبل از وقوع بحران، کنترل و مدیریت بحران، اطلاع رسانی سریع و به موقع و تلاش برای کاهش مشکلات و آلام مردم در دوران پسا بحران بر کسی پوشیده نیست. برخورداری رادیو از ویژگی های خاص، همچون دسترسی آسان و سرعت انتقال پیام باعث شده تا از رادیو به عنوان رسانه بحران یاد شود.
برنامه جدید «شهر آماده» کاری مشترک بین رادیو تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است که با هدف آموزش شهروندان برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله، آتش سوزی و طوفان و ... تدارک دیده شده است.
از بخش های مختلف این برنامه می توان به معرفی دستگاه ها و نهادهای مسئول مدیریت بحران، نکته ها و تجربه ها همراه با گزارش های میدانی، مباحثی از مخاطرات بلایای طبیعی و مباحث آموزشی در این زمینه اشاره کرد.
علاوه بر این؛ بخشی با عنوان "مسابقه بحران" طراحی شده است که پرسش های آن از محتوای این برنامه انتخاب می شود و شهروندان می توانند تا پایان روز چهارشنبه، پاسخ های خود را برای ما ارسال کنند تا پنجشنبه ها، اسامی برنده ها اعلام شود.
وی در ادامه گفت: این برنامه در روزهای پنجشنبه با موضوعاتی در قالب "طنز مدیریت بحران" با آیتم های جذاب کمدی و طنز و... همراه شنوندگان خواهد بود.
علیرضا مبینی، مدیر گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران متذکر شد: ما تلاش می کنیم که از تمامی ارگان های خدماتی همچون شهرداری، هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس و... نهادهایی که به نوعی درگیر این مسئله هستند برای حضور در برنامه دعوت به عمل آوریم.
برنامه "شهر آماده" به همت مجموعه ای از تهیه کننده های رادیو تهران تولید می شود که روز پنجشنبه 20 تیرماه، به صورت خاص از ساعت 17 تا 18 با حضور رضا کرمی، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز پخش می شود.
گفتنی است؛ این برنامه که مجله ایست روزانه برای اطلاع رسانی بهتر و آگاهی و بهره مندی بیشتر مخاطبان در فواصل زمانی مختلف در چند بخش کوتاه در طول روز هفته تقدیم حضور مخاطبان می شود.
علاقمندان می توانند در زمان پخش برنامه با شماره تلفن 22652466یا 22652465 یا از طریق سامانه پیامکی 3000094 پاسخ های خود را برای برنامه ارسال نمایند.

مرتبط با این خبر

  • پخش تجربیات گروه دوام از رادیو تهران