سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

پرونده سارقان بزرگراه هاشمی رفسنجانی بدون مراحل اداری انجام می‌شود+فایل صوتی


رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با تاكید بر اینكه اگر مجرمان بلافاصله مجازات نشوند بازدارندگی لازم را نخواهیم داشت گفت: در هماهنگی با دادستان كل تهران پرونده سارقان بزرگراه هاشمی رفسنجانی(نیایش) بدون مراحل اداری انجام می‌شود.

1401/06/30
|
12:17
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت و گو با برنامه سعادت آباد 28 شهریور درباره اینكه چرا هر روزه در كشور، شاهد اتفاقات ناگواری از جمله سرقت به عنف(خفت‌گیری)، كیف‌قاپی و گوشی‌قاپی با استفاده از سلاح سرد و گرم روبرو هستیم؟ گفت: وظیفه پلیس پیشگیری و كشف جُرم است. وظیفه اصلی پلیس آگاهی، كشف جرم است. پس از اینكه جُرمی اتفاق افتاد همكاران ما در پلیس آگاهی به سرعت در محل حاضر می‌شوند.

وی با اشاره به سرقت‌های حُسن بزرگراه هاشمی رفسنجانی(نیایش) در غرب و شمال تهران كه باعث ناراحتی مردم شده گفت: طی چند روز گذشته متهمان این سرقت‌ها شناسایی و دستگیر شده و بازسازی صحنه انجام شد. پرونده این متهمان در هماهنگی با دادستان كل تهران به صورت ویژه و بدون مراحل اداری، بررسی و كیفر خواست و اجرای حكم انجام خواهد شد تا ضمن آرامش و امنیت بخشیدن به مردم از جرائم آتی هم جلوگیری شود. ما خدمتگزار مردم هستیم و این موضوعات را به جد پیگیری می‌كنیم.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پاسخ به اینكه آیا بازدارندگی پایین قانون موجب افزایش جرایم شده است؟ گفت: قوانینی داشته ایم كه بازدارندگی كافی نداشته و با خلاهای قانونی مواجه بوده ایم. قوانین در حال بروزرسانی و انجام اصلاحات لازم هستند. اگر مجرمان بلافاصله مجازات نشوند بازدارندگی لازم را نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به اینكه چند درصد مجرمان دستگیر شده سابقه دار هستند؟ گفت: برخی سارق بار اولی هستند اما برخی مسبوق به سابقه اند. پرونده ها باید تكمیل و مستندسازی شود و قوه قضاییه و پلیس هم با هم هماهنگ هستند و بر جرایم خشن و استفاده از سلاح تاكید بیشتری دارند.گشت های ویژه جرایم خشن هم راه اندازی شده و ان شاء الله با اقداماتی كه انجام شده در آینده نزدیك شاهد كاهش جرایم خواهیم بود. اما باید همه دستگاه‌ها باید وظایف خود را به درستی انجام دهند تا جرایم كاهش یابند.

وی در پایان این گفت و گوی رادیویی تاكید كرد: خط قرمر ما آسایش مردم است . كوتاه نمی‌آییم. پلیس هم به هوشمندی رسیده كه مُجرمان با سرعت دستگیر می‌شوند. در حال حاضر سرقت به عنف(خفت گیری) كاهش پیدا كرده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد