سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

ارائه آثار خلاقانه نوجوانان در انجمن‌های فرهنگی و هنری كانون پرورش فكری +فایل صوتی


مدیر آفرینش‌های فرهنگی- هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با اشاره به ساختارمند شدن انجمن های ادبی این كانون گفت: از 4 سال پیش؛ موضوعات فرهنگی و هنری به انجمن‌های ادبی اضافه شدند.

1401/08/09
|
11:43
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، انسیه موسویان مدیر آفرینش‌های فرهنگی- هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به مناسبت روز نوجوان با اشاره به تغییر ذائقه فرهنگی نسل نوجوان گفت: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به عنوان یكی از بزرگترین متولیان فرهنگ و ادب وظیفه دارد برای طیف كودك و نوجوان برنامه داشته باشد و با توجه به تغییر ذائقه فرهنگی نوجوانان باید برنامه‌های متنوعی برای آنها در نظر گرفته شود.

موسویان در مروری بر اقداماتی كه طی سالهای گذشته توسط كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان انجام شده گفت: تلاش ما تقویت و بروزرسانی این برنامه ها است. چون نوجوان امروز به طور مداوم در معرض تغییر است.

وی با بیان اینكه برنامه های كانون در دور محور اصلی جذب و پایدارسازی و نگهداری نوجوانان ارائه می شود؛ در خصوص شیوه های جذب نوجوانان به مراكز كانون گفت: شیوه هایی برای جذب كودك و نوجوانان با ارائه برنامه های متنوع فرهنگی و هنری وجود دارد.امانت دادن كتاب و برگزاری كارگاه های متنوع و جشنواره‌ ها و مهرواره های متنوع به تناسب مناسبت های مختلف از اقداماتی است كه در راستای جذب كودكان و نوجوانان در كانون انجام می شود.

موسویان افزود: از چندسال پیش تا امروز كه جشنواره قصه گویی كانون رسانه ای شده رقیب بیشتری پیدا كرده ایم . كانون نسبت به دیگر نهادها قدمت بیشتر ی دارد و معمولا از كانون این جشنواره‌ها را تقلید كرده اند. امسال بیست و چهارمین دوره جشنواره قصه‌گویی كانون برگزار شد.

وی در زمینه پایدارسازی به عنوان وظیفه مهمتر كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گفت: از سالها پیش انجمن‌های ادبی در كانون تشكیل شده اند كه قدمتی 20 ساله دارند اما ساختارمند شدن آنها از 4 سال پیش اتفاق افتاد و موضوعات فرهنگی و هنری هم به این انجمن‌ها اضافه شد و عرصه ای برای نوجوانانی كه می‌خواهند حرفه ای‌تر كاركنند و آثار خلاقانه‌ای تولید كنند؛ باز شد.

مدیر آفرینش‌های فرهنگی- هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان خاطرنشان كرد: آخرین آمار تا تابستان سال جاری بیش از 6 هزار نوجوان با برگزاری برنامه‌های متنوع به این انجمن‌ها جذب شده و پایدار مانده اند.

موسویان گفت: راه اندازی و تقویت مراكز خاص كانون از دیگر اقدامات برای جذب و پایدارسازی نوجوانان است. برخی نوجوانان نیاز دارند در حوزه ای ویژه و خاص كار كنند ویژه دارند و حدود 23 مركز با موضوعات خاص مثل علوم، نجوم و زیست شناسی و برخی رشته‌های هنری راه اندازی شده است كه نوجوانان می‌توانند زیر نظر كانون آموزش ببینند.

مدیر آفرینش‌های فرهنگی- هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در پایان این گفت و گوی رادیویی بر تقویت و بروزرسانی علمی مربیان كانون تاكید كرد و اظهار داشت: برگزاری دوره‌های ویژه ونشست های تخصصی در همین راستا صورت می‌گیرد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد