سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

كارت‌های سوخت تا یك ماه دیگر به صاحبان خودروها تحویل داده می‌شود+فایل صوتی

مدیر سامانه هوشمند سوخت شركت ملی پخش فراورده‌های نفتی با اشاره به اینكه 800 هزار خودرو در انتظار دریافت كارت سوخت هستند گفت: واردات این كارت‌ها انجام شده و فرآیند تولید از این هفته آغاز می‌شود.

1401/08/16
|
15:10
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ عدم صدور كارت سوخت خودروهایی كه به تازگی وارد بازار شده یا خرید و فروش می شوند موجب شده صاحبان این خودروها به اجبار بنزین آزاد بزنند كه هزینه‌های سنگینی را به این افراد تحمیل كرده است در همین راستا برنامه سعادت آباد 15 آبان در گفت و گو با محمد صادقی مدیر سامانه هوشمند سوخت شركت ملی پخش فراورده‌های نفتی دلیل این امر را جویا شد.

كارت سوخت خودروهای نوشماره و المثنی تا پایان خرداد تحویل داده شده است
مدیر سامانه هوشمند سوخت شركت ملی پخش فراورده های نفتی ضمن عذرخواهی از هموطنانی كه در طی این مدت كارت سوخت خود را دریافت نكرده و متحمل خسارت شده اند گفت: معمولا كارت سوخت طی یكماه باید آماده شده و به دست مصرف‌كننده برسد. تا پایان خرداد كارت سوخت خودروهای نوشماره و افرادی كه تقاضای المثنی داشته‌اند آماده شده و در اختیار آنها گذاشته شده است.

كارت‌های سوخت؛ حداكثر ظرف یك ماه به دست صاحبانشان خواهد رسید
صادقی با بیان اینكه كارت سوخت یك كالای وارداتی است گفت: به دلیل پاره ای از مشكلات واردات این كارت‌ها با وقفه ای روبرو شد اما با پیگیری‌های صورت گرفته كارت سوخت مجددا تامین شد و در شرف تحویل گرفتن این كارت ها هستیم. از هفته جاری فرآیند تولید كارت‌های سوخت آغاز می‌شود و حداكثر ظرف یك ماه به دست صاحبانشان خواهد رسید.

حدود 800 هزار نفر منتظر دریافت كارت سوخت هستند
وی با اشاره به اینكه حدود 800 هزار نفر منتظر دریافت كارت سوخت هستند گفت: ما اطلاع دقیقی از اینكه چه تعداد از این خودروها نو شماره هستند نداریم ولی مجموع این خودروهای نوشماره و تعویض پلاك بیش از 800 هزار است.

كارت‌های سوخت جدید تا 9 ماه بنزین ذخیره شده دارند
مدیر سامانه هوشمند سوخت شركت ملی پخش فراورده‌های نفتی با تاكید بر اینكه خوروهای پلاك تعویضی و خودروهای نوشماره برای دریافت كارت سوخت هیچ فرقی با هم ندارند اما با تولید كارت تا 9 ماه بنزین در كارت سوخت به صورت ذخیره وجود دارد.
صادقی تاكید كرد: چون تحویل سوخت در جایگاه‌ها با كارت هوشمند انجام می‌شود ما امكان این را نداریم تا افرادی كه هنوز كارت سوخت دریافت نكرده اند بتوانند سهمیه بنزین دولتی خود را از جایگاه‌ها؛ بدون كارت سوخت دریافت كنند.

صاحب قبلی خودرو باید كارت سوخت را به خریدار تحویل دهد
مدیر سامانه هوشمند سوخت شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینكه پس از خرید خودرو الزامی برای تعویض كارت سوخت وجود ندارد گفت: صاحب قبلی خودرو باید كارت سوخت را به خریدار تحویل دهد.

متولی ثبت نام كارت سوخت پلیس+10 است
وی درخصوص موتورسیكلت‌هایی كه كارت سوخت ندارند گفت: صاحبان این موتورسیكلت ها اطلاعات دقیقی به شركت ملی پخش فراورده‌های نفتی نداده اند یا در فرآیند مشكلی به وجود آمده است. این افراد باید به پلیس+10 مراجعه كرده و نقص مدارك خود را برطرف كنند چون متولی ثبت نام كارت سوخت پلیس+10 است. ضمن اینكه اگر ثبت نام كرده اند باید با استفاده از كد رهگیری به اداره پست مراجعه كنند تا در جریان مرحله صدور كارت سوخت قرار گیرند.

حدود 2 میلیون كارت سوخت در سال صادر می‌شود
صادقی گفت: حدود 2 میلیون كارت سوخت در سال صادر می شود و در كل 55 میلیون كارت سوخت تاكنون صادر شده است در حالیكه 29 خودروی فعال در كشور موجود است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


دسترسی سریع
سعادت آباد