سعادت آباد شنبه تا پنجشنبه از ساعت 14:45 به مدت 70 دقیقه

خانه‌های گفتگوی دانشگاه تهران توسط معاونت فرهنگی برگزار می‌شود+فایل صوتی

رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی دانشگاه تهران گفت: خانه‌های گفتگو توسط معاونت فرهنگی برگزار می‌شود در این سری گفت‌وگوها از صورت دانشجویان فیلمبرداری نداریم. به دانشجویان تاكید شده اسم یكدیگر را صدا نزنند و نیازی نیست خودشان را معرفی كنند

1401/08/17
|
10:01
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ كرسی‌های آزاد اندیشی كه از دو دهه پیش با تاكید مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بر پاشده بود امروز قرار است با دستور رئیس دولت سیزدهم با قوام بیشتری ادامه یابد.
در ماه‌های اخیر 9 كرسی آزاداندیشی و 3 جلسه خانه گفت و گو میان سلایق مختلف در دانشگاه تهران برگزار شده است. در همین راستا برنامه سعادت آباد 13 آبان‌ماه با اعظم آهنگر سله بنی رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی دانشگاه تهران گفت و گو كرد.

وی با تاكید بر اینكه دانشگاه تهران كرسی‌های آزاد اندیشی، جلسه خانه گفت و گو و كرسی‌های نظریه‌پردازی اجتماعی را به طور مستمر برگزار می‌كند گفت: از سال گذشته؛ كرسی‌های آزاد اندیشی پیرو تاكیدات رهبری و آیین نامه شورای انقلاب فرهنگی در سطح استادی شروع شد. تا كنون 9 كرسی برگزار شده و در این هفته دهمین كرسی هم برگزار می‌شود. تا جلسات 6 و 7 كرسی‌های آزاد اندیشی به صورت آنلاین برگزار و نظرات اساتید به صورت مكتوب ارائه می‌شد. این كرسی‌ها با موضوعاتی همچون نیروهای پیشران انقلاب و حكمرانی در فضای سایبری حالت مناظره داشت و نظرات مخالف و متفاوت بررسی می‌شد. این كرسی ها از طریق تلویزیون اینترنتی دانشگاه و بستر فضای مجازی پخش می شد و بیش از 200 نفر در بستر فضای مجازی این كرسی ها را دنبال كرده و سوالات خود را مطرح كردند. از جلسه 7 به بعد علاوه بر اساتید؛ دانشجویان هم در این جلسات حاضر می شدند و جلسه پرسش و پاسخ هم در پایان جلسه كرسی های آزاداندیشی انجام می شد.

آهنگر با بیان اینكه در راستای تاكیدات رئیس جمهور 3 خانه گفت و گوی دانشجویی درباره موضوع "زن"، "آزادی" و "با حجاب و بی‌حجاب تزاحم یا تعارض" در دانشگاه تهران برپا شد گفت: رئیس دانشگاه هم در این جلسات حضور دارند تا به الگویی از گفتمان برسیم و نظریات دانشجویان را به سمع و نظر مسئولان برسانیم. تریبون‌های آزاد هم با حضور رئیس دانشگاه به صورت مستمر برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به اینكه برخی دانشجویان عقیده دارند این خانه‌های گفت و گو توسط یك گروه سیاسی خاص مدیریت می‌شود و فضای لازم برای بقیه فراهم نشده گفت: خانه‌های گفتگوی دانشگاه تهران توسط معاونت فرهنگی برگزار می‌شود. در این سری گفت‌وگوها از صورت دانشجویان فیلمبرداری نداریم. به دانشجویان تاكید شده اسم یكدیگر را صدا نزنند و نیازی نیست خودشان را معرفی كنند ضمن اینكه گفتگو به صورت شبكه ای است و مهمانی كه به این كرسی دعوت شده مسئله را مطرح كرده و دانشجویان درباره آن اظهار نظر می كنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد