سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

بازدید از موزه صنعت سیمان شهر ری؛ فعلا رایگان است+فایل صوتی

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینكه موزه صنعت سیمان شهر ری تكمیل شده و آماده بازدید موردی شهروندان است گفت: فعلا ؛ بازدید از این موزه رایگان است.

1401/08/21
|
12:46
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، كارخانه سیمان شهر ری كه تبدیل به موزه شده است قرار بوده در آبان افتتاح شود. برنامه سعادت آباد 18 آبان این موضوع را از سیدمهدی هدایت سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران جویا شد.

هدایت در پاسخ به این پرسش كه تبدیل كارخانه سیمان ری به موزه چه زمانی به پایان می‌رسد؟ گفت: بر اساس تعهدی كه پیش از این دادیم ؛ موزه صنعت سیمان تكمیل شده و قابلیت بازدید مردمی به صورت موردی را دارد. این موزه هنوز به صورت رسمی افتتاح نشده اما بخش‌های مختلف آن از جمله بخش اسناد تكمیل شده است.

وی با بیان اینكه موزه صنعت سیمان عملكرد چندوجهی خواهد داشت گفت: با توجه به ظرفیت‌های كارخانه سیمان ری به عنوان اولین كارخانه سیمان ایران در نظر داریم برخی شركت‌های دانش بنیان و استارت‌آپها را در این مكان مستقر كنیم كه در آینده نزدیك این موزه به همراه شركت‌های دانش بنیان و استارت آپها رسما افتتاح خواهد شد.
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران اظهار داشت: به محض اینكه این پروژه افتتاح شود در مسیر گردشگری قرار می‌گیرد. ضمن اینكه روبروی ورودی این مجتمع، ایستگاه مترویی وجود دارد كه در سال آینده افتتاح خواهد شد و گردشگران می‌توانند از مترو هم برای رسیدن به محل موزه استفاده كنند.

وی تاكید كرد: تلاش می كنیم موزه صنعت سیمان در تمامی روزهای هفته پذیرای بازدیدكنندگان باشد.

هدایت افزود: در این مجتمع رستوران و كافی شاپ و سرویس بهداشتی ساخته شده و بازدیدكنندگان فعلا می توانند به صورت رایگان از این موزه بازدید كنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد