سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

در اعتراضات اخیر؛ اغلب مطالبات دانشجویان دختر و پسر مشترك است+فایل صوتی

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت:اغلب مطالبات دانشجویان دختر و پسر در اعتراضات اخیر مشترك است این مطالبات در حوزه اقتصاد و معیشت و نقدهایی است كه به شیوه‌های مدیریتی و اداره امور كشور وارد است.

1401/08/21
|
14:24
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ انسیه خزعلی معاون امور زنان رئیس جمهور در گفت و گو با برنامه سعادت آباد 18 آبان ماه رادیو تهران با اشاره به مطالبات زنان در جامعه كنونی و اقدامات دولت گفت: یكی از برنامه های دولت سیزدهم این است كه در سفرهای استانی به میان مردم از اقشار مختلف برود و مطالبات را به طور مستقیم از زبان خودشان بشنود.

وی افزود: بسیاری از مطالبات زنان با مردان مشترك است كه می‌توان به اشتغال اشاره كرد. همینطور، تعارض در مسئولیت های منزل و اجتماع، خانواده و ناباروری و پرونده های قوه قضاییه هم از دیگر مطالبات عنوان شده است.

خزعلی در پاسخ به اینكه آیا دسته بندی از مطالبات زنان طی اعتراضات دو ماه گذشته داشته اید گفت: اغلب این مطالبات خاص زنان نیست . این مطالبات در حوزه اقتصاد و معیشت و نقدهایی است كه به شیوه‌های مدیریتی و اداره امور كشور وارد است و باید توسط دولت شنیده شده و راهكاری مناسب اتخاذ شود.

معاون امور زنان رئیس جمهور تاكید كرد: جرقه این اعتراضات به نحوه برخورد و اجرای یك قانون باز می‌گردد كه حرف به حقی است كه باید شنیده شده و راهكاری برای آن اندیشیده شود. ما سعی كردیم با زندانیان این درگیری‌ها صحبت رودر رو داشته و صحبت‌ها و نقدهای آنها را از نزدیك بشنویم. در نتیجه اینكه بیشتر این مطالبات با مردان مشترك است و مطالبه حجاب است كه ویژه زنان است.

وی در پاسخ به اینكه آیا شما در دانشگاه ها سخنان دانشجویان به ویژه سخنان دانشجویان دختر را شنیده اید ؟ گفت: بنده در دانشگاه های شریف و الزهرا حضور داشتم و برنامه هایی هم برای آینده دارم. دانشجویان می‌خواهند وضعیت كاری مناسبی در آینده داشته باشند و حمایت های لازم از آنها به عمل آید. آنها می خواهند تلاش‌هایشان ناامیدكننده نباشد. علت مهاجرت و تمایل به مهاجرت دانشجویان روشن بودن آینده وضعیت كاری آنها است. آنها می‌خواهند در كشور برای علم ارزش قائل شویم و دانشجویان جایگاه مناسبی داشته باشند.

وی در پاسخ به اینكه آیا دولت برای آزادسازی دانشجویان دختر بازداشتی كاری را انجام خواهد داد یا خیر؟ گفت: در دیدار آخر با زندانیان قرار شد افرادی كه خیلی مقصر نیستند و امكان چشم پوشی از خطای آنها وجود دارد آزاد شوند و بحمدالله خیلی از آنها هم آزاد شده اند اما باید به وضعیت گردانندگان و افراد مسبوق به سابقه این اغتشاشات و افرادی كه از خارج كشور تغذیه می شدند؛ رسیدگی شود.اگرچه دانشجویان دستگیرشده ما اغلب فریب خورده اند و به دام معاندین افتاده‌اند.

خزعلی در پایان این گفت و گو تاكید كرد: ما باید دست به دست هم دهیم و این مشكل و بحران را از راه تبیین و اقناع رفع شبهه كرده و قوانین و اجرای ناقص را اصلاح كنیم.نقد موجب كمال جامعه می‌شود. ما باید در بهبود رویه ها و عملكردها از آن استفاده كنیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد