سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

مماشات با اغتشاشگران مرتبط با سرویس‌های خارجی؛ كاری ناصواب است+فایل صوتی

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس درباره رفتار حكومت با اغتشاشگران گفت: وقتی اغتشاشات توسط سرویس‌های آمریكایی، عربی و صهیونیستی هدایت می‌شود اصل نظام و امنیت هدف گرفته شده و مماشات با افرادی كه با این سرویس‌ها كار می‌كنند؛ امری ناصواب است.

1401/08/29
|
11:30
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ شهریار حیدری عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اغتشاشات اخیر و شهادت تعدادی از هموطنان به دست تروریست‌ها در حرم حضرت شاهچراغ(ع) شیراز و ایذه خوزستان به سعادت آباد 28 آبان گفت: شهادت مظلومانه جمعی از شهروندان در حوادث شهرهای شیراز، اصفهان و ایذه را كه منشأ آن در خارج از مرزهای ایران است را به هموطنان تسلیت می‌گویم. بیش از دو ماه است كه اتفاقاتی در كشور به بهانه های مختلف رخ داده است. ارزیابی ما در اوایل این اتفاقات این بود كه منشا این اعتراضات مشكلات معیشتی ، اقتصادی، تورم و بیكاری مردم است. اگرچه بخشی از اعتراضات به همین موضوعات باز می گردد و مردم معترض به اصل نظام و انقلاب نبودند.

رسانه های معاند تلاش كردند این اعتراضات و اغتشاشات ادامه پیدا كند تا بتوانند از آن بهره سیاسی ببرند
وی با تاكید بر موج سواری رسانه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران بر روی اعتراضات اخیر كه منشا آمریكا، صهیونیستی و عربی دارد گفت: آنها تلاش كردند این اعتراضات و اغتشاشات ادامه پیدا كند تا بتوانند از آن بهره سیاسی ببرند. با همكاری مردم و نیروهای اطلاعاتی و انتظامی این اغتشاشات رو به خاموشی بود و از طرفی جمع شدن اغتشاشات برای آمریكا و رژیم صهیونیستی و برخی كشورهای عربی بسیار سخت بود به همین جهت از تروریست ها استفاده كردند.


دشمنان در 45 روز گذشته؛ سلاح های مختلف به صورت حجمی به كشور وارد كردند
حیدری در توضیح چرایی اظهارات جان بولتون مبنی بر مسلح كردن افرادی در داخل كشور برای مقابله نظامی با نیروهای مدافع امنیت گفت: دشمنان از سالهای گذشته با تاكید بر 45 روز گذشته؛ سلاح های مختلف به صورت حجمی به كشور وارد كردند تا اغتشاش‌گران بتوانند با استفاده از این سلاح‌های گرم؛ تنش ها و درگیری‌ها را بیشتر كنند. آنها تمام امكانات و توان رسانه ای و عملیاتی خود را به كار گرفتند تا بتوانند به اصل امنیت و حاكمیت كشور وارد كنند.


مهمترین پروژه رسانه‌های معاند؛ كشته سازی است
وی با بیان اینكه مهمترین پروژه آنها كشته سازی است گفت : قصد آنها تلفات گرفتن از مردم عادی بود تا به این بهانه این اغتشاشات را ادامه دهند تا از نهادهای بین المللی در حوزه های مختلف مثل حقوق بشر، بهره سیاسی برده و ایران را محكوم كنند.

دشمنان؛ دغدغه مردم ما را ندارند
حیدری تاكید كرد: آنها دغدغه مردم ما را ندارند و خوشحالند از اینكه تعدادی از معترضان، اغتشاشگران و نیروهای حافظ امنیت كشته می‌شوند.

مماشات با اغتشاشگران مرتبط با سرویس‌های خارجی؛ كاری ناصواب است
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به اینكه بسیاری از مردم خواهان برخورد با اغتشاش‌گران و پایان مماشات حكومت با این افراد بوده نیروهای انتظامی درخواستد دارند تا اختیارات و تجهیزات بیشتری با اغتشاشگران داشته باشند گفت: تا زمانیكه بحث اعتراض بود رویكرد نظام طوری بود كه مدیریت كند تا این اغتشاشات به پایان برسد و توجه بیشتری به معیشت و بیكاری داشته باشد اما وقتی جریان توسط سرویس‌های آمریكایی، عربی و صهیونیستی هدایت می شود اصل نظام و انقلاب و امنیت هدف گرفته شده و مماشات اغتشاش‌گرانی كه با این سرویس‌ها كار می‌كنند؛ امری ناصواب است و نیروهای اطلاعاتی و نظامی اجازه نمی‌دهند مملكت بیشتر از این به آشوب كشیده شود.


كمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص اغتشاشات اخیر با دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و نظامی جلسه گذاشته است
وی تاكید كرد: اگرچه این موضوعات قابل بحث و بررسی است و كمیسیون امنیت ملی با دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و نظامی جلسه گذاشته تا این اتفاقات جمع شود و دولت بتواند در سایه امنیت به خدمت‌گزاری خود ادامه دهد. در این دو ماه بسیاری از اقدامات دولت برای رفع بیكاری و بهبود وضعیت جوانان تحت الشعاع قرار گرفته و اگر این روند ادامه پیدا كند به ضرر منافع ملی و امنیت كشور خواهد بود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد