سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

افتتاح 63 مركز كارآفرینی بانوان در هفته بسیج+فایل صوتی


رئیس بخش زنان بسیج مستضعفین كشور از افتتاح 63 مركز كارآفرینی بانوان در هفته بسیج خبر داد و گفت: در این مراكز بانوان به ویژه زنان سرپرست خانواده در دوره‌های توانمندسازی و آموزش مهارت شركت كرده و در مسیر اشتغال پایدار حركت خواهند كرد.

1401/09/01
|
10:07
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، 29 آبان تا 5 آذر در تقویم ملی كشورمان با عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است. به همین بهانه برنامه سعادت آباد 29 آبان با مینا بیابانی با رئیس بخش زنان بسیج مستضعفین كشور گفت و گو كرد.

وی در خصوص برنامه‌های سازمان بسیج كشور برای زنان با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: هر ساله در سالروز تشكیل نهاد مقدس بسیج، برنامه‌های متنوعی داریم كه هرچه به جلو می رویم متناسب با نیازهای جامعه بروزرسانی می شود و امسال هم برنامه های متنوعی در دست اقدام است.

بیابانی از افتتاح 63 مركز كارآفرینی برای بانوان در هفته بسیج خبر داد و گفت: یكی از برنامه‌های سازمان بسیج به ویژه برای زنان سرپرست خانواده در این هفته افتتاح 63 مركز كارآفرینی است. در این مراكز بانوان به ویژه زنان سرپرست خانواده در دوره‌های توانمندسازی و آموزش مهارت شركت كرده و در مسیر اشتغال پایدار حركت خواهند كرد.
او به طرح فدك اشاره كرد و اظهار داشت: این طرح در خصوص اشتغال و اقتصاد مقاومتی یك سال است كه اجرایی شده اما افتتاح رسمی آن مراكز در هفته بسیج انجام می‌شود. تاسیس 63 مركز در راستای 63 سال سن پر بركت شهید حاج قاسم سلیمانی صورت می‌گیرد.

رئیس بخش زنان بسیج مستضعفین بیان كرد: در حوزه كودك هم برنامه های متنوعی در هفته بسیج در دست است كه می‌توان به كارهای دستی و نقاشی و اجرای سرود نام برد. در حوزه "زیست عفیفانه" هم برنامه ای با همین عنوان عملیاتی و آغاز خواهد شد كه شیوه های جذابی از تعمیق و ترویج حجاب را در بر دارد. همچنین پویش‌هایی در فضای مجازی، مسابقات و برنامه های فرهنگی و نشست‌های روشنگری از دیگر برنامه‌هایی است كه انجام خواهد شد.

وی درباره برنامه‌های سازمان بسیج كه به حوزه‌های تربیتی و جبران كمبودهای آن پرداخته است گفت: فرآیند تربیتی از بدو تولد آغاز می شود. شناسایی مادران و تعامل با آنها و آموزش موارد تربیتی به مادران كه باید از بارداری تا سه سالگی فرزند رعایت شود از فعالیت‌های بسیج است. در همین راستا مربی محله هم تحصیلاتی متناسب با مباحث تربیتی دارد. از 3 تا 6 سالگی هم تربیت، فرآیند خاص خود را دارد. حلقه‌های صالحین كودكان این طیف سنی را جذب كرده و مباحث تربیتی را با زبان كودكان و از طریق رفتار به آنها منتقل می‌كنند.

بیابانی در خصوص آموزش كودكان 3 تا 6 سال در مهدها و مراكز پیش دبستانی گفت: كودكان 3 تا 6 سال در مهدهای قرآنی هم با مربیان مجرب آموزش می‌بینند. مهدهای قرآنی در پایگا های بسیج در دو سطح مهد و پیش دبستانی وجود دارد كه در صدد توسعه آن هستیم.پس از 6 سالگی كه كودكان به مدرسه می روند بخشی از این تربیت توسط مربیان بسیج دانش آموزی و برخی دیگر در پایگاه بسیج محلات صورت می‌گیرد.

حضور اجتماعی زنان نیازمند تربیت ویژه است. احیاء هویت اسلامی با ارائه الگوهایی از زنان موفق یكی از راه هایی است كه می تواند زن مسلمان را به مراتبی بالاتر برساند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد