سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

اقساط مسكن مهر فقط در صورت تحویل خانه باید پرداخت شود+فایل صوتی

مدیركل راه شهرسازی استان تهران با تاكید بر اینكه اقساط مسكن مهر فقط در صورت تحویل خانه باید پرداخت شود از همشهریان درخواست كرد: به هیچ عنوان امتیاز واحد مسكونی خود را نفروشند.

1401/09/05
|
15:00
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، 11 سال از زمانیكه پروژه‌های مسكن مهر آغاز شد می‌گذرد و همچنان برخی از این پروژه ها بلاتكلیف باقی مانده است. بر اساس آخرین خبرها آخر سال آخرین واحدها هم تحویل صاحبانشان می‌شود . محسن منصوری استاندار سابق تهران هم اعلام كرده هنوز تاریخ مشخصی برای تحویل این واحدها پیش‌بینی نشده است. در همین راستا خلیل محبت‌خواه مدیركل راه شهرسازی استان تهران به سعادت‌آباد رادیو تهران گفت: ساخت مسكن مهر در شهرهای بالای 100 هزار نفر بر عهده وزارت راه و شهرسازی و در شهرهای زیر 100 هزار نفر بر عهده بنیاد مسكن و شركت عمران شهرهای جدید است.

ساخت مسكن مهر در شهرهای بیش از 100 هزار نفر نزدیك 100 درصد است
وی با اشاره به این موضوع كه ساخت مسكن مهر در شهرهای بیش از 100 هزار نفر نزدیك 100 درصد است گفت: از بین تمامی واحدهای مسكونی مسكن مهر شهرهای بیش از 100 هزار نفر 237 واحد به دلیل مشكل حقوقی هنوز تحویل داده نشده است.

مشكل 800 واحد مسكونی شهرهای زیر 100 هزار نفر حل شده است
محبت خواه با اشاره به اینكه حدود 2 هزار و 148 واحد در شهرهای زیر 100 هزار نفر باقی مانده بود گفت: مشكل 800 واحد حل شده و مابقی چون مشكل حقوقی دارند فعلا باقی مانده اند كه همكاران ما در بنیاد مسكن پیگیر رفع این مشكلات هستند.

مشكل اصلی واحدهای مسكونی مسكن مهر در شهرهای جدید شهر جدید پرند و پردیس است
وی افزود: مشكل اصلی واحدهای مسكونی مسكن مهر در شهرهای جدید شهر جدید پرند و پردیس بود. 7 هزار و 803 واحد در شهر جدید پرند باقی مانده و در پردیس حدود 31 هزار و 704 واحد باقی ماند.مشكل 3 هزار واحد مسكونی در پرند حل شده است اما قرار شده بود حداقل 20 هزار واحد در پردیس تا نوروز تحویل داده شود. بر اساس آخرین اطلاعات مدیرعامل شهر جدید پردیس تا پایان امسال تمامی واحدها تحویل داده می‌شود.

اقساط مسكن مهر فقط در صورت تحویل خانه باید پرداخت شود
مدیركل راه شهرسازی استان تهران در پاسخ به اینكه به وزارت راه و شهرسازی تكلیف شده تا تمامی واحد مسكونی مسكن مهر شهرهای جدید تا پایان سال انجام شود تا پس از آن فروش اقساطی آغاز شود. آیا قسط واحدهای مسكونی مسكن مهر باید پیش از تحویل خانه پرداخت شود؟ گفت: به هیچ وجه. فقط افرادی كه خانه‌ و دفترچه اقساط را تحویل گرفته اند باید قسط خانه‌های خود را پرداخت نمایند.

فروش واحدهای مسكونی مسكن مهر غیر قانونی است و به هیچ وجه سند به نام نمی‌شود
محبت خواه در خصوص نظارت وزارت مسكن و شهرسازی بر فعالیت مشاوران املاك و واسطه ها با هدف افزایش قیمت واحدهای مسكونی در پرند و پردیس با توجه به احداث مترو گفت: متقاضیان واقعی مسكن مهر با زحمت مسكن مهر را ثبت نام كردند. پس از آن دلالان ورود كردند و امتیاز این واحدها را با قیمت بالاتر خریدند و این افراد دیگر نتوانستند حتی خانه ای رهن كنند. الان تمام متقاضیان واحدهای مسكونی كه فرم «ج» قرمز دارند همان كسانی هستند كه پیش از این امتیاز خود را فروخته اند. بارهای اعلام كرده ایم امتیاز را نفروشند. فروش غیر قانونی است و به هیچ وجه سند به نام نمی‌شود. 60 هزار واحد در پردیس وجود دارد كه صاحب مشخصی ندارد. دفترچه اقساط به اسم تعداد زیادی افراد صادر می‌شود در حالیكه صاحب این ملك‌ها فقط یك نفر است. خواهش ما از مردم این است كه خانه‌های خود را حتی به صورت قولنامه ای نفروشند.

به رئیس جمهور پیشنهاد شده، تسهیلات شهرستان‌های استان تهران به 450 میلیون تومان افزایش یابد
مدیركل راه شهرسازی استان تهران در پاسخ به اینكه چه زمانی خانه‌های طرح‌های دولتی تحویل داده می‌شوند؟ گفت: واحدهای مسكونی كه تحت نظر اداره كل راه و شهرسازی استان تهران هستند بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیكی دارند. برخی متقاضیان حدود 4 مرتبه آورده داشته اند و واحدهای آنها پیشرفت خوبی داشته است. به رئیس جمهور پیشنهاد داده‌ایم با توجه به اینكه در شهر تهران ساخت و ساز نداریم تسهیلات شهرستان‌های استان تهران به 450 میلیون تومان افزایش یابد.

وی در پایان تاكید كرد: آورده مسكن‌های مهر قطعا افزایش نخواهد یافت.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
سعادت آباد