سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

مهمترین ویژگی بودجه سال 1402 شهرداری تهران؛ افزایش اعتبارات حوزه حمل و نقل عمومی است

علی‌اصغر قائمی عضو شورای شهر تهران گفت: شورای شهر علاوه بر بودجه پیشنهادی شهرداری مبلغ 10 هزار میلیارد تومان دیگر به بودجه حمل و نقل عمومی اضافه كرد و در مجموع بودجه این حوزه به 34 هزار میلیارد تومان رسید.

1401/12/09
|
14:13
|

مهمترین ویژگی بودجه سال 1402 شهرداری، افزایش اعتبارات حوزه حمل و نقل عمومی بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی‌اصغر قائمی عضو شورای شهر تهران در گفت و گو با «سعادت آباد» اظهار داشت: افزایش اعتبارات حوزه حمل و نقل عمومی؛ مهمترین ویژگی بودجه سال 1402 شهرداری تهران در مقایسه با بودجه سال 1401 است. امیدواریم با اختیارات گسترده ای كه شورای شهر به شهرداری داده است به خوبی به وظایف خود عمل كند.

34 هزار میلیارد تومان برای گسترش حمل و نقل عمومی اختصاص داده شد
وی افزود: علاوه بر بودجه پیشنهادی شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل، شورای شهر مبلغ 10 هزار میلیارد تومان دیگر به بودجه حمل و نقل عمومی اضافه كرد كه در مجموع مبلغ بودجه این حوزه به 34 هزار میلیارد تومان رسید.

قائمی تصریح كرد: بودجه34 هزار میلیارد تومانی شهرداری درحوزه حمل و نقل، موضوعات حوزه آلودگی هوا را نیز در بر می‌گیرد.

55 درصد بودجه 1402 شهرداری؛ به پروژه‌های عمرانی اختصاص داده خواهد شد
این عضو شورای شهر تهران گفت: بر اساس سند كلی بودجه 45 درصد بودجه سال آینده شهرداری تهران به بخش حقوق و دستمزد و 55 درصد آن صرف پروژه های عمرانی خواهد شد.

1100 میلیارد تومان از بودجه شهرداری به بهسازی آسفالت معابر شهری تخصیص داده شد
قائمی در پاسخ به این پرسش گوینده برنامه مبنی بر اینكه بسیاری از شنوندگان از خاموشی معابر شهری و چاله های متعدد معابر شكایت داشتند؛ شهرداری در این خصوص چه اقداماتی خواهد داشت؟ تصریح كرد: رسیدگی به روشنایی معابر شهری وظیفه وزارت نیرو است ولی این كار با همكاری معاونت خدمات شهری شهرداری انجام می‌شود. ما در جلسات منظمی كه در شورای شهر برگزار می‌كنیم به شهرداری تذكرات لازم را می‎دهیم. نباید از مطالبه‌گری دست برداشت.

همچنین ترمیم چاله‌های معابر شهری نیز در جلسه شورای شهر مطرح شد و شهردار عنوان كردند سال آینده با افتتاح 2 كارخانه تولید آسفالت این مشكلات را برطرف می‌كنند. در بودجه سال 1402 شهرداری 1100 میلیارد تومان به بهسازی آسفالت معابر شهری تخصیص داده شده است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد