سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

افزایش فعالیت مراكز معاینه فنی خودروی تهران در روزهای پایانی سال+فایل صوتی

مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران گفت: تمامی مراكز معاینه فنی خودروی تهران به جز مركز بیهقی كه 24 ساعته فعال است؛ در روزهای منتهی به سال نو با 4 ساعت افزایش فعالیت در خدمت شهروندان هستند.

1401/12/22
|
05:21
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ شادی مالكی مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران در گفت و گو با برنامه «سعادت آباد» 22 اسفندماه با اشاره به افزایش مراجعات به مراكز معاینه فنی در روزهای منتهی به عید نوروز و لزوم داشتن گواهی معاینه فنی برای صحت اطمینان از عملكرد مناسب خودروها گفت: به همین منظور ستاد معاینه فنی خودروها، اقداماتی را از دوماه گذشته تا كنون انجام داده كه می‌توان به راه اندازی مركز دو خطه معاینه فنی آزادی در غرب تهران – جنب استادیوم آزادی ، بلوار 6 مینا اشاره كرد.

در سال 56 هزار خودرو در مركز معاینه فنی آزادی ، مورد بررسی قرار می‌گیرند
او افزود: با راه اندازی این مركز كه پس از سه سال از آخرین احداث خط صورت گرفت؛ به طور متوسط در سال بیش از 56 هزار خودروی دیگر تحت معاینه فنی قرار می گیرند.راه اندازی این مركز موجب كاهش حجم خوروهای متقاضی معاینه فنی در دیگر خطوط می شود.

شهر تهران 10 مركز ثابت و 7 واحد سیار معاینه فنی خودرو دارد
مالكی با بیان اینكه در شهر تهران 10 مركز ثابت و 7 واحد سیار معاینه فنی مشتمل بر 56 خط معاینه فنی وجود دارد گفت: با توجه به پراكندگی بسیار خوب این مراكز تمامی شهروندان تهرانی به سهولت می‌توانند به این مراكز دسترسی داشته باشند.

مراكز معاینه فنی بیهقی ، آبشناسان، نیایش، سراج و دماوند فقط پذیرش اینترنتی دارند
وی با اشاره به دیگر اقدامات ستاد مركزی معاینه فنی گفت: گام بعدی پذیرش صرفا اینترنتی خودروهای متقاضی معاینه فنی در مراكز بیهقی ، آبشناسان، نیایش، سراج و دماوند و همچنین و دو واحد سیار نو بنیاد و گیلان صرفا اینترنتی شده اند و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه «تهران من» برای دریافت نوبت معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. لازم به ذكر است كه بقیه مراكز علاوه بر پذیرش اینترنتی ، پذیرش حضوری دارند و شهروندان می توانند به این مراكز هم مراجعه نمایند.در حال حاضر روزانه 6 هزار تا 6500 در مراكز پذیرش می‌شوند و تمامی این مراكز فاقد صف انتظار هستند و شهروندان می‌توانند در كمتر از نیم ساعت نسبت به معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.

امسال؛ مراجعه به مراكز معاینه فنی تهران 5 درصد افزایش داشته است
مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران اظهار داشت: در 11 ماهه اول سال جاری بیش از 1 میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو به مراكز معاینه فنی مراجعه كرده‌اند كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش داشته كه نشان از دغدغه هموطنان نسبت به مسائل محیط زیست و كاهش آلودگی هوا دارد. از ابتدای سال تا كنون 1 میلیون و 170 هزار گواهی معاینه فنی صادر شده كه 17 درصد آنها معاینه فنی برتر بوده اند. نزدیك به 70 درصد خودروها در مراكز معاینه فنی، موفق به اخذ گواهی می‌شوند و مابقی پس از رفع عیوب و مراجعه مجدد، گواهی معاینه فنی را اخذ می‌كنند.

اولویت معاینه فنی موتورسیكلت‌های شهر تهران با موتورسیكلت‌های سازمان‌ها و شركت‌ها است
وی در خصوص معاینه فنی موتورسیكلت‌ها گفت: طرح‌های متعددی با همكاری پلیس راهور در حال انجام است. بر اساس این طرح در گام اول موتورسیكلت‌های سازمان‌ها و شركت‌ها فراخوان خواهند شد و در گام دوم موتورسیكلت‌های پُرپیمایش فراخوان خواهند شد اما از ابتدای سال تا كنون كمتر از 400 هزار موترسیكلت به مراكز معاینه فنی مراجعه كرده اند كه در برابر تعداد موتورسیكلت های با پلاك تهران، رقم قابل توجهی نیست.

تمامی مراكز معاینه فنی خودرو با 4 ساعت افزایش فعالیت در خدمت شهروندان هستند
مالكی در خصوص فعالیت مراكز معاینه فنی در ایام پایان سال گفت: در روزهای پایان سال ساعت فعالیت تمامی مراكز با 4 ساعت افزایش فعالیت در خدمت شهروندان است اما مركز بیهقی به صورت 24 ساعته فعالیت دارد.

تعدادی از مراكز معاینه فنی تهران از روز اول فروردین باز هستند
وی افزود: از اول فروردین تعدادی مركز معاینه فنی كه نام آنها اعلام خواهد شد باز خواهند بود و به شهروندان خدمت‌رسانی خواهند كرد.

اخذ گواهی معاینه فنی خودروهای پلاك تهران از شهرستان‌ها؛ منعی ندارد
مالكی در پاسخ به اینكه آیا اخذ گواهی معاینه فنی خودروهای پلاك تهران از مراكز تهران الزامی شده است؟ پاسخ داد: این امر تا كنون اجباری نشده و خوردوهای با پلاك تهران همچنان می‌توانند گواهی معاینه فنی از مراكز شهرستان ها را اخذ نمایند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


دسترسی سریع
سعادت آباد