سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

اردوهای « راهیان نور» ؛ تمدن‌ساز و تاریخ‌ساز است+فایل صوتی

دبیر ستاد مركزی « راهیان نور» با بیان اینكه 24 یادمان « راهیان نور» در ایلام و خوزستان؛ آماده پذیرایی از مردم هستند گفت: اردوهای « راهیان نور» ؛ تمدن‌ساز و تاریخ‌ساز است.

1401/12/22
|
08:31
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سرهنگ مهدی عمیدیان دبیر ستاد مركزی « راهیان نور» در خصوص اعزام تیم‌های بازدیدكننده از مناطق عملیاتی جنوب كشور در سال جاری به برنامه «سعادت آباد» رادیو تهران گفت: سفرهای « راهیان نور» یك عملیات بزرگ فرهنگی است كه اوج آن در اسفند هر سال اتفاق می‌افتد. امسال با توجه به اینكه ماه مبارك رمضان با تعطیلات عید نوروز همزمان شده است؛ لذا ایام اوج « راهیان نور» امسال از اول اسفند تا 3 فروردین تعیین شد.

24 یادمان « راهیان نور» در ایلام و خوزستان؛ آماده پذیرایی از مردم هستند
سرهنگ عمیدیان افزود: 24 یادمان در ایلام و خوزستان با حداكثر ظرفیت و امكان بابت زیارت مناطق عملیاتی در خدمت مردم شریف ایران است.

بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس در طول سال امكان‌پذیر است
وی با یادآوری اینكه بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس در ایام دیگر سال هم تعطیل نیست گفت: برای خدمات رسانی بیشتر به مردم شریف ایران اعم از دانش آموزان و دانشجویان ؛ ایام اوج اعزام به این مناطق را اول اسفندماه تعیین كرده ایم.

سفر به مناطق عملیاتی « راهیان نور» با خودروی شخصی امكان‌پذیر است
وی خاطرنشان كرد: چندسالی است كه بازدیدكنندگان مناطق عملیاتی با خودروهای شخصی خود هم به این مكان ها سفر می‌كنند.

استقبال دانشجویان از اردوهای « راهیان نور» افزایش یافته است
سرهنگ عمیدیان اظهار داشت: سال « راهیان نور» تا پایان فروردین است و البته ما هم روز در حال آمارگیری هستیم. امسال به ویژه در طیف دانشجویی با افزایش زائران روبرو هستیم و با توجه به خبرهای ارسالی سفر مردم با خوروهای شخصی هم افزایش پیدا كرده است.

11 قرارگاه اصلی در ستاد مركزی « راهیان نور» فعالیت دارند
وی گفت: در ستاد مركزی 11 قرارگاه اصلی اعم از قرارگاه “راهیان نور» سپاه و بسیج، ارتش، فراجا ، رسانه، بین الملل، دانشجویی و دانش‌آموزی در تمام ایام سال فعالیت می‌كنند تا بتوانند شرایط خوبی را برای حضور زائران فراهم كنند.

دفاع مقدس نگین زرینی در تاریخ كشورمان است
وی در پاسخ به اینكه این همایش‌ها چقدر در آشنایی نسل‌های جدید با فرهنگ ایثار و شهادت تاثیر داشته است به اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: دفاع مقدس نگین زرینی در تاریخ كشورمان است . رهبر انقلاب در سخنانی فرمودند"آمریكاییها در مقابل ما یك جنگ نرم فرهنگی راه انداخته اند و ما در مقابل «راهیان نور» را ایجاد كردیم " و اینكه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب هم فرمودند"برای اینكه بتوانیم آینده ای روشن و امیدوارانه را ترسیم كنیم؛ چاره ای نداریم جز اینكه گذشته پر افتخار خود را بشناسیم".

اردوهای « راهیان نور» ؛ تمدن‌ساز و تاریخ‌ساز است
دبیر ستاد « راهیان نور» كشور تاكید كرد: ما « راهیان نور» را تاریخ‌سازی و بستری برای جهاد تبیین و وسیله ای برای انتقال معارف دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان می‌دانیم. لذا « راهیان نور» یك اردوی ساده نیست بلكه در حال تمدن‌سازی و تاریخ‌سازی است. در حال حاضر بیش از 6 هزار خادم در یادمان‌ها و مراكز اسكان « راهیان نور» از ابتدای اسفند به زائران خدمت‌رسانی می‌كنند.

راویان پیشكسوت و جوان دفاع مقدس در مناطق عملیاتی مستقر هستند
سرهنگ عمیدیان همچنین گفت: مجموعه راویان پیشكسوت و جوان در مناطق عملیاتی مستقر هستند تا بتوانند معارف ناب دفاع مقدس را به نسل جوان و نوجوان منتقل كنند.

اولویت اردوی « راهیان نور» امسال با دانشجویان و دانش آموزان است
وی با تاكید بر اینكه اولویت اردوی « راهیان نور» امسال با دانشجویان و دانش آموزان به ویژه دانش آموزان است گفت: برنامه‌های متنوعی داشتیم. حضور زائران غیر ایرانی هم در سال جاری با سازماندهی و ساماندهی بهتر با هدف انتقال معارف دفاع مقدس و مكتب اسلام انجام می‌شود.

مردم سفر خود به مناطق عملیاتی دفاع مقدس را به روزهای آخر اسفند موكول نكنند
سرهنگ عمیدیان با بیان اینكه ثبت نام اردوی « راهیان نور» تمام نشده است. ما در « راهیان نور» تمامی ثبت نام نداریم اما اینكه چون به روزهای آخر اسفندماه نزدیك می‌شویم ممكن است ظرفیت‌ها در برخی یادمان‌ها به تراكم بیشتری رسیده باشد. به همین جهت از مردم خواهش كردیم سفر خود را به روزهای آخر اسفند موكول نكنند.

برای دریافت پاسخ پرسش‌های خود درباره «راهیان نور» با 096313 تماس بگیرید
وی از مردم خواست هر پرسشی در خصوص «راهیان نور» دارند با سامانه ملی « راهیان نور» » 096313 تماس بگیرند تا همكاران پاسخگوی آنها باشند.

بیشتر یادمان‌های اردوهای « راهیان نور» در استان خوزستان واقع شده است
دبیر ستاد « راهیان نور» كشور در پایان یادآور شد: امسال 24 یادمان آماده زیارت زائران است كه تعدادی از آنها در استان ایلام و تعداد بیشتری از آنها در استان خوزستان واقع شده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد