سعادت آباد پنجشنبه از ساعت 11:00 به مدت 150 دقیقه

از سال آینده؛ خدمات تخصصی به جانبازان و والدین شهدا در منزل آنها انجام خواهد شد+فایل صوتی

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه خدمات تخصصی به جانبازان و والدین شهدا از سال آینده در منزل آنها خبر داد و گفت: با مراكز اختصاصی كه به جانبازان و ایثارگران خدمات ندهند برخورد می‌شود.

1401/12/23
|
13:44
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران ، دكتر محمد میرزا بیگی معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با برنامه «سعادت آباد» 22 اسفند كه در تقویم ملی به عنوان روز شهید به ثبت رسیده است درباره حق پرستاری جانبازان دفاع مقدس كه به قدر كفایت پرداخت نمی‌شود گفت: به جانبازان به ویژه جانبازان نخاعی كه بیش از 70 درصد جانبازی دارند پس از احراز درصد جانبازی به طور خود به خود حق پرستاری تعلق می‌گیرد كه به همراه حقوق و به صورت ماهانه پرداخت می شود.

میرزابیگی افزود: در جلسه ای كه با مجموعه تشكل‎های جانبازی داشتیم مسئله ای به نام 10 یا 50 درصد افزایش حق پرستاری مطرح نشده است گفت: حق پرستاری جانبازان قطع نخاعی 1k؛ 3 میلیون و 500 هزار تومان و 2k؛ 5 میلیون تومان است.

وی درباره بیمه جانبازان كه توسط بیمه دی پرداخت می‌شود گفت: تا سال 97 بیمه ایران هم به جانبازان خدمت‌رسانی می‌كرده كه رضایت‌مندی جانبازان به جهت شعبه های متعدد بیمه ایران را به همراه داشته است گفت: قرارداد بیمه دی در حال پایان است و از همین تریبون از تمامی بیمه‌ها برای جانبازان دعوت می‌كنیم. مجلس بودجه 1 میلیون و 620 هزار جانباز را مشخص می‌كند. این مبلغ سال گذشته 7 هزار میلیارد و امسال احتمالا 10 هزار میلیارد تومان بوده است.

میرزا بیگی در پاسخ به اینكه بسیاری از جانبازان از نیمه دوم امسال نتوانسته اند از خدمات بیمه دی استفاده كنند گفت: یك بحث این است كه جانبازی به مراكز اختصاصی جانبازان و ایثارگران مثل بیمارستان‌های خاتم النبیاء، ساسان و امام خمینی(ره) مراجعه كرده و خدمات نگرفته كه قطعا برخورد خواهیم كرد و دیگر اینكه 100 درصد خدمات جانبازان شهرستان ها تحت پوشش بیمه پایه و تكمیلی است. اما امكان دارد مركز خصوصی قرارداد خود را با ما لغو كرده باشد كه یكی از دلایل آن طولانی شدن پرداخت مطالبات آنها است .

میرزابیگی در ادامه گفت: برنامه ما برای والدین شهد و جانبازان 70 درصد برای سال آینده این است كه خدمات را به منزل ببریم. ما و جانبازان و ایثارگران از بسیاری مراكز خصوصی به جهت نگاه اقتصادی و خدمات تخصصی و آسیب دیده اند عرصه‌های موازی با مراكز خصوصی تعریف كرده ایم تا خدمات این طیف در منزل انجام شود. قطعا این خدمات رضایتمندانه انجام خواهد شد. جانبازان و خانواده های شهدا؛ گرانترین ثروت خود را برای امنیت ما داده اند و ما خادم آنها هستیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد