سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:35 به مدت 90 دقیقه

بوستان ملت با جشنواره‎‌ نوروزی ؛ میزبان گردشگران در عید نوروز و ماه رمضان است+فایل صوتی

شهردار منطقه 3 شهر تهران گفت: برگزاری بزرگترین «جشنواره نور» در بوستان ملت تهران آغاز شده و جشنواره ویژه عید نوروز و ماه مبارك رمضان هم از 3 فروردین تا پایان ماه رمضان با برنامه هایی جذاب و متنوع در این بوستان برگزار خواهد شد.

1401/12/25
|
07:51
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ حمید جوانی شهردار منطقه 3 شهر تهران كه برخی نقاط گردشگری مدرن تهران در آن واقع شده با حضور در استودیو پخش زنده رادیو تهران و در گفت و گو با برنامه «سعادت آباد» در خصوص برنامه‌های شهرداری در نوروز 1402 اظهار داشت: پیش بینی ما این است كه نقاط گردشگری شهر تهران نسبت به سالهای گذشته به دلایل مختلف از جمله تقارن ماه مبارك رمضان با عید نوروز پر تراكم‌تر خواهد بود و سفرهای نوروزی شهروندان تهرانی به شهرهای دیگر كاهش خواهد یافت. در همین راستا شهرداری تهران در خصوص میزبانی شهروندان تهرانی و شهرستانی اقداماتی را پیش بینی كرده است.

وی افزود: شهرداری تهران بوستان‌هایی را در شهر تهران برای استقبال از نوروز و مهمانان نوروزی آماده كرده است. نورپردازی‌های بسیار ویژه در سطح معابر، بوستان‌ها و میدان‌های شهر انجام شده است. یك بوستان بزرگ در نیمی از مناطق تهران در قالب جشنواره نوروز آماده استقبال از مهمانان نوروزی است.

جوانی گفت: كارناوالهای جشن نوروزی با حضور هنرمندانی در حوزه موسیقی و طنز و خودروهای گل‌آرایی شده از روز شنبه 27 اسفند در سطح شهر تردد خواهند داشت. تلاش ما انتشار موج شادی در شهر است كه با فصل بهار همراه است.

وی با بیان اینكه محور اصلی برنامه‌های شهرداری منطقه 3 در بوستان ملت انجام می‌شود گفت: برگزاری بزرگترین «جشنواره نور» در بوستان ملت تهران آغاز شده و پذیرای شهرندانی است كه از این بوستان گذر می‌كنند و ان شاء الله بزرگترین جشنواره نوروز در بوستان ملت با حضور اقوام مختلف در ایام نوروز برگزار خواهد شد.

شهردار منطقه 3 تهران درباره «جشنواره نور» بوستان ملت گفت: این جشنواره در تهران و كشور نظیر ندارد. تونل‌ها و حجم‌های نوری و همچنین بازی‌هایی كه با نور تلفیق شده و بسیار جذاب و زیبا است و حتما شهروندان از این فضا لذت خواهند برد در بوستان ملت ایجاد شده است. «جشنواره نور» از زمان تاریك شدن هوا تا سحر ایام ماه مبارك رمضان ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینكه «جشنواره نور» از جشنواره های نوروزی جدا است گفـت: در كنار جشنواره نور، استیجی به اقوام مختلف كشور اختصاص داده شده كه برنامه‌های خود را روی استیج برگزار می‌كنند و در كنارآن، محصولات غذایی و صنایع دستی هم توسط این اقوام ارائه می‌شود.

جوانی اظهار داشت: همچنین از اقوام كشورهای همسایه مثل تاجیكستان، ازبكستان، پاكستان و افغانستان دعوت شده تا موسیقی‌های سنتی و آیین‌های خاص كشور خود را در عید نوروز و ماه مبارك رمضان ارائه دهند. از سوم فروردین تا 17 فروردین یك ساعت قبل از غروب آفتاب برنامه‌های رسمی استیج با تلاوت قرآن كریم آغاز شده و تا پاسی از نیمه شب ادامه خواهد داشت اما بوستان تا سحر باز است. ضمن اینكه زمانبندی اجرای گروه‌های مختلف متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شهردار منطقه 3 تهران اظهار داشت: برنامه‎های استیج بوستان ملت در «شبهای قدر» با محتوای متفاوت ادامه می‌یابد و هفته آخر ماه مبارك رمضان را با برنامه هایی بسیار شاد و متنوع در بوستان ملت در خدمت میهمانان هستیم. به این ترتیب ما یك ماه در بوستان ملت هر شب برنامه داریم.

وی در پاسخ به اینكه بوستان ملت جای پارك ندارد. برای ایجاد فضای مناسبی برای پارك خودروها اقدامی انجام شده ؟گفت: سال گذشته هم با همین سوال مواجه بودیم. اما بخش اعظمی از خیابان ولی عصر(عج) را ادارات دولتی تشكیل می‌دهند كه در ایام نوروز تعطیل هستند و ما در خیابان‌ها و معابر اطراف بوستان مشكل پارك نداریم. برنامه‌های استیج هم شب ها برگزار می‌شود و تا شب، زمان كاری ادارات به پایان رسیده است ضمن اینكه دو پاركینگ بزرگ در ضلع جنوبی بوستان ملت وجود دارد كه تعرفه آن بر اساس مصوبه شورای شهر است.

وی در پاسخ به اینكه آیا جایزه ای هم برای شركت‌كنندگان در این جشن‌ها در نظر گرفته شده؟ گفت: نقالی، منقبت خوانی، ورزش زورخانه ای و مسابقات بسیار جذابی برای خانواده‌ها با هدایای خوب در این بوستان برگزار می‌شود و شهروندان با حضور در بوستان ملت پشیمان نخواهند شد.

شهردار منطقه 3 تهران در پایان این گفتگو اظهار داشت: در عید نوروز سعی می‌كنم در تهران باشم و تهران‌گردی كنم. چون بهترین زمان برای گردش در تهران‌؛ ایام نوروز است . دیدن موزه‌ها و پارك‌ها مثل پارك مینیاتور بهترین خاطرات را برای من به یادگار گذاشته است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.
دسترسی سریع
سعادت آباد