سعادت آباد پنجشنبه از ساعت 11:00 به مدت 150 دقیقه

مصلی تهران؛ همچنان بهترین مكان برای برپایی نمایشگاه بین‌المللی كتاب است+فایل صوتی

مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران تاكید كرد: مصلی امام خمینی(ره) به دلیل دسترسی مردم به مترو و نزدیكی به مركز شهر همچنان اولویت مردم و ناشران برای برپایی نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران است.

1402/02/24
|
10:28
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ مجید صحاف مدیر روابط عمومی سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی كتاب تهران با تاكید بر اینكه استقبال این دوره از نمایشگاه از سوی مردم بسیار خوب بوده است گفت: مردم ایران كتاب‌دوست هستند و حتی اگر نخواهند كتاب بخرند دوست دارند در این مكان قدم بزنند.

وی در پاسخ به اینكه یا عدم حضور برخی ناشران مطرح دلیل خاصی داشته است؟ گفت: ما دلیل عدم حضور را نمی‌دانیم. شاید محدودیت‌های مالی یا اینكه حضور در فضای مجازی موجب شده تا این ناشران در این دوره از نمایشگاه نباشند. نمایشگاه كتاب، جایی است كه مردم دوست دارند همه ناشران در آن حضور داشته باشند. شاید برخی از این ناشران به اشتباه حركت می‌كنند. ما فرض را بر این می‌گذاریم كه این ناشران به دلیل برخی كمبودها در نمایشگاه حضور پیدا نكردند.

مدیر روابط عمومی سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی كتاب تهران تاكید كرد: امسال انقدر ناشر در نمایشگاه حضور دارد كه جا را پر كرده اند. حتی 100 غرفه هم در انتظار بودند تا جایگزین شوند اما نوبت به آنها نرسید.

وی در پاسخ به اینكه آیا غرفه‌هایی در نمایشگاه تعطیل شده ؟گفت: یك غرفه بوده كه به دلیل عدم رعایت قانون ؛ رأسا اقدام به تعطیلی غرفه كرده است. در تمام دنیا عادی است اگر غرفه ای قانون نمایشگاه را رعایت نكند و یا نتواند قانون را رعایت كند از ادامه كار انصراف می‌دهد .

صحاف گفت: آمار فروش كتاب‌ها به صورت حضوری و مجازی هر روز ساعت 15 اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به اینكه چرا امسال نمایشگاه كتاب در شهر آفتاب برگزار نشده؟ گفت: قرار بود نمایشگاه نفت در شهر آفتاب برگزار شود كه ظاهرا لغو شده ضمن اینكه شهر آفتاب؛ زیرساخت‌های برگزاری نمایشگاه بین‌المللی كتاب را هم نداشت اما مصلی امام خمینی(ره) به دلیل دسترسی مردم به مترو و نزدیكی به مركز شهر همچنان اولویت مردم و ناشران برای برپایی نمایشگاه كتاب است.

مدیر روابط عمومی سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی كتاب تهران تصریح كرد: شهرداری منطقه 7 همكاری بسیار خوبی با عوامل برپایی نمایشگاه داشته است گفت: مسئولان سازمان‌های خدمات شهری، زیباسازی و مترو با عوامل نمایشگاه همكاری بسیار خوبی داشته اند. امسال اطلاع رسانی‌های شهری علاوه بر تهران به در دیگر شهرها هم انجام شده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد