سعادت آباد پنجشنبه از ساعت 11:00 به مدت 150 دقیقه

آیین‌نامه اجرایی رفع معضل آلودگی صوتی شهر تهران در حال تدوین است+فایل صوتی

مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: آیین‌نامه اجرایی رفع معضل آلودگی صوتی شهر تهران در حال تدوین است؛ اولویت رفع این معضل بیشتر مختص نقاطی است كه میزان آلودگی صوتی آسیب بیشتری به ساكنان دائم آن منطقه وارد می‌كند.

1402/02/26
|
12:36
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، هلیا سادات حسینی مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفت و گو با «سعادت آباد» درخصوص راه‌های كنترل آلودگی صوتی پایتخت اظهار داشت:تردد موتورسیكلت‌های كاربراتوری باید در تهران ممنوع شود؛ ضابط قضایی و اجرایی این ممنوعیت تنها شهرداری تهران نیست و اجرای این ممنوعیت نیاز به مشاركت نهادهای مختلفی دارد تا این موضوع با جدیت بیشتری پیگیری شود. اگر بتوانیم موتور سیكلت‌های كاربراتوری را حذف كنیم قطعا میزان آلودگی شهر تهران كاهش پیدا می‌كند.

وی افزود: نقاطی از شهر تهران كه معضل آلودگی صوتی دارند شناسایی و راه‌های رفع این معضل تعیین شده است. اولویت رفع این معضل بیشتر مختص نقاطی است كه میزان تولید صدا در آن مناطق آسیب بیشتری به ساكنان دائم آن منطقه وارد می‌كند. راهكارهای رفع این معضل شناسایی و در مرحله تدوین برنامه عملیاتی برای اجرای این راهكارها در سال 1402هستیم.

حسینی تصریح كرد: میزان آلودگی صوتی اصناف برای ساكنان یك منطقه توسط مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران سنجیده می‌شود و ممكن است این آلودگی طبق قانون آلودگی صوتی آزاردهنده‌ای برای گوش انسان نباشد.

وی به آلودگی صوتی ناشی از ساخت و ساز در سطح شهر اشاره كرد و گفت: ساخت و ساز در زمانی از روز مجاز به فعالیت هستند و در روزهای تعطیل مجوز فعالیت ندارند. به دلیل اینكه سازندگان مجوز قانونی دارند امكان برخورد قانونی با آنها وجود ندارد مگر به سمتی حركت كنیم كه فرآیند و نحوه مدیریت ساخت و ساز اصلاح شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد