سعادت آباد پنجشنبه از ساعت 11:00 به مدت 150 دقیقه

قاریان و حافظان برگزیده در صندوق اعتباری هنرمندان ؛ عضو می‌شوند+فایل صوتی

رئیس ستاد عالی مسابقات قرآنی با اعلام این خبر كه برگزیدگان حوزه‌های حفظ و قرائت قرآن كریم به عضویت صندوق اعتباری هنرمندان درمی‌آیند گفت: این افراد می‌توانند از مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.

1402/03/07
|
14:06
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ علی معاف معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نایب رئیس ستاد عالی مسابقات قرآنی در گفتگو با برنامه سعادت آباد 6 خرداد درباره برگزاری دوازدهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه تخصصی به قاریان ضمن تبریك دهه كرامت گفت: در نظامنامه های مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اعطای مدارك و گواهینامه تخصصی به قاریان و حافظان قرآن كریم پیش‌بینی ها خوبی انجام شده است.

وی افزود: اگر حافظان كل قرآن كریم در ارزیابی‌های شورای تخصصی شركت كنند؛ می‌توانند مدارك كارشناسی و كارشناسی ارشد را دریافت كنند. این آزمون‌ها كه با همكاری وزارت علوم برگزار می‌شود؛ بسیار دقیق، فنی، حرفه ای و سخت است.

او متذكر شد: مصوبه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد كه به قاریان ممتاز قرآن كریم بعد از ارزیابی‌های حرفه ای ؛ گواهینامه های تخصصی اعطا می‌شود.
معاف با بیان اینكه شورای ارزشیابی هنرمندان و آثار هنری و فرهنگی در وزارت ارشاد است گفت: وزارت ارشاد متولی صدور مجوز نشان‌های درجه یك و دو هنری است. این نشان‌ها برای هنرمندان و اهالی فرهنگ بسیار مهم است و در همین راستا ارزشیابی های حرفه ای هم با حضور اساتید انجام می‌شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح كرد: دوازدهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه تخصصی به قاریان هم به صورت تخصصی به تلاوت و قرائت قرآن كریم می‌پردازد گفت: در شورای ارزشیابی هنرمندان؛ هنرمندان، اساتید و پیشكسوتان ؛ آثار هنری و كارنامه افراد را بررسی می‌كنند.

او با بیان اینكه ارزشیابی هنرمندان توسط دولت انجام نمی‌شود بلكه دولت فقط مدارك را صادر می‌كند گفت: در حوزه قرائت و حفظ هم اساتید برجسته همین حوزه؛ ارزشیابی شركت‌كنندگان در آزمون‌های كتبی و شفاهی را انجام می‌دهند. برخی از این قاریان در مسابقات ملی و بین المللی رتبه دارند كه قطعا ارزیابی های حرفه ای برای آنها انجام شده است. برگزیدگان مسابقات بین‌المللی یا افرادی كه در ارزیابی ها حضور دارند می‌توانند از این گواهینامه ها بهره‌مند شوند.

رئیس ستاد عالی مسابقات قرآنی در خصوص حمایت از این قاریان و حافظان گفت: مدرك معادل كارشناسی به حافظان كل قرآن و افرادی كه در ارزیابی های حرفه ای برگزیده شده اند تعلق می‌گیرد. حتی افراد 17 ساله ای هستند كه دانشجوی كارشناسی ارشد رشته‌های مرتبط مثل قرآن و حدیث و فقه هستند. این مدارك به صورت كاملا قانونی اعظا می‌شود.

وی با اشاره به مصوبه دولت سیزدهم در سال 1400 برای قاریان و حافظان قرآن گفت: صندوق اعتباری هنرمندان در دولت سیزدهم توسعه بسیار خوبی پیدا كرده است. علاوه بر هنرمندان دیگر حوزه‌ها؛ برگزیدگان حوزه‌های حفظ و قرائت قرآن كریم هم به عضویت صندوق اعتباری هنرمندان درمی‌آیند و از تمامی مزایای این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد