صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:00 به مدت 165 دقیقه

خیرین و نیکوکارانی که قصد کمک به معلولان را دارند می توانند کلمه توانیتو را به سرشماره 3000094 پیامک بزنند.

«سعادت آباد» مجله نیمروزی رادیو تهران است که هر روز از ساعت 11 تا 13:40 با پیگیری موضوع های روز جامعه و انعکاس دغدغه های مردم روی آنتن می رود.
وحید رجبلو مهمان تلفنی برنامه سعادت آباد است، بنیانگذار استارتاپ توانیتو؛ کسی که فقط 2 درصد بدنش کار می‌کند اما بیش از 200 سایت طراحی کرده، یک تیم 12 نفره را رهبری می‌کند و مهم تر از همه اینها با ناامیدی و تسلیم شدن، بیگانه است.

مؤسسه توانیتو که برای ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت تأسیس شده این روزها با توجه به بروز بحران کرونا در کشورمان و مشکلات حداکثری که برای معلولان پیش آمده این موسسه آماده است تا با کمک خیرین به کمک معلولان متاثر از بحران کرونا بشتابد. خیرین و نیکوکارانی که قصد کمک به معلولان را دارند می توانند کلمه توانیتو را به سرشماره 3000094 پیامک بزنند.

"وحید رجبلو شخصی است که 98درصد از بدنش را یک بیماری مهلک به نام SMA (تحلیل عضلانی نخاعی) در چنگال خودش گرفته و او تنها با 2درصد از بدنش بنیانگذار یک استارتاپ است. فقط یک دستش توان حرکت و انجام کار را دارد. هیچگاه نتوانسته راه برود. مدرسه او را ثبت‌نام نکرده و در خانه و با کمک مادرش باسواد شده است.

هر روزی که از عمرش گذشته، بخشی از بدنش از اختیارش خارج شده اما اراده‌اش را هیچ چیزی نتوانسته از کار بیندازد؛ نه هزینه‌های بالای درمان و نه مشکلاتی که در جامعه ایران برای افرادی چون وحید وجود دارد. برخلاف همه این مسائل، وحید از همان دوران کودکی با خلاقیت‌هایش محصولاتی تولید کرده و فروخته و کاسبی می‌کرده است. بعدها با دنیای وب آشنا می‌شود و با خرید اقساطی یک کامپیوتر، خودآموزی دنیای اینترنت را آغاز می‌‌کند.

آموزش برنامه‌نویسی و برداشتن قدم‌های اولیه برای راه‌‌اندازی سایت، راه وحید را به دنیا‌یی باز می‌کند که به قول خودش بزرگ‌ترین فرصت بوده برای اینکه بتواند توانایی‌هایش را نشان دهد. وحید توانایی را یک امر ذهنی می‌داند و معتقد است که جسم کمترین تاثیر را در موفقیت یا شکست آدم‌ها دارد. او هیچ دلیلی برای ناامیدی و سرخوردگی نمی‌بیند و برایش جای تعجب دارد اگر روزی دست از تلاش بردارد.

وحید رجبلو خود از کسانیست که با درصد معلولیت بالا در عین حال که توانسته این معلولیت را به نحوی مطلوب پشت سر بگذارد حتی با تاسیس موسسه توانیتو بسیاری از معلولان را هم تحت پوشش خدمات این موسسه قرار داده است و..."

وقتی کرونا دریای همدلی به راه انداخت؛ شماره تلفن های 22652466 و 22652465 یا سامانه پیامکی 3000094 برای شما مخاطبان رادیو تهران در نظر گرفته شده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


مرتبط با این خبر

  • فولادوند: اولین جشنواره الگوی تدریس مجازی برای تقدیر از معلمان خلاق برگزار می شود

  • گرامیداشت روز ارتش در سعادت آباد

  • گرامیداشت عطار نیشابوری در "سعادت آباد"

  • بررسی موضوع فاصله گذاری اجتماعی در "سعادت آباد"

  • آرامش، استراتژی عبور از کرونا

  • احسان و نیکی کردن به دیگران

  • بیان جلوه هایی از شخصیت امام هادی(ع) در سعادت آباد

  • برگی از سیره اخلاقی امام محمدباقر(ع)

  • پویش مهربان باشیم...

  • ظرف حاج قاسم بزرگتر از دنیا بود