سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 90 دقیقه

حسن محمدی: رعایت پروتكل‌های بهداشتی اصل مهم در بازگشایی مدارس است+فایل صوتی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران با تأكید بر اینكه پروتكل‌های بهداشتی مدارس تغییرات عمده‌ای خواهد داشت گفت: بدون دسترسی به استانداردهای تدوین شده، مدارس به صورت حضوری باز نخواهد شد.

1400/06/10
|
13:38

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حسن محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران در گفتگو با سعادت‌آباد رادیو تهران در خصوص اظهار نظر برخی از كارشناسان مبنی بر اینكه فرآیند آموزش به صورت مجازی مفید نبوده است گفت: شرایطی كه ما برای آموزش دانش آموزان در نظر گرفتیم متناسب با مقتضیات زمان طراحی شد ما در شرایط عادی نبودیم اگر در شرایط عادی بودیم آموزش مجازی را به نوعی راه‌اندازی نمی‌كردیم. شیوع ویروس كرونا ما را مجبور كرد این تصمیم را بگیریم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران در ادامه گفت: مقوله تعلیم‌وتربیت با تعطیل شدن كلاس حضوری لطمه می‌خورد و كسی منكر این مسأله نیست اما واكنشی كه نظام تعلیم و تربیت می‌توانست به این موضوع نشان دهد همین بود كه به سوی آموزش غیرحضوری و استفاده از فضای مجازی برود تا حداقل‌های ممكن را از دست ندهد ما ناچار شدیم به این سمت حركت كنیم تا روند تعلیم و تربیت به صفر نرسد و این شیوه آموزشی را برای دانش آموزان در نظر گرفتیم و امكانات دیگری نداشتیم.

وی درپاسخ به این پرسش كه خیلی از دانش آموزان پروتكل‌ها را رعایت نمی‌كنند و والدین نگران فرزندانشان هستند اگر تصمیم به بازگشایی مدارس باشد به دغدغه‌های والدین در این خصوص توجهی شده است یا خیر؟ گفت: با فراهم شدن شرایط است كه مدارس به صورت حضوری باز خواهد شد موضوعی كه از طریق رسانه‌ها مطرح شد این بود كه مدارس به صورت حضوری بازگشایی خواهد شد البته تحت شرایطی این بازگشایی اتفاق می‌افتد ولی این شرایط را بازگو نمی‌كنند و برای مردم سوال پیش می‌آید كه با توجه به وضعیت فعلی گسترش بیماری كرونا مدارس چگونه باز خواهد شد؟

محمدی در ادامه تصریح كرد: باید بگویم حتما پروتكل‌های بهداشتی مدارس برای بازگشایی حضوری تغییرات عمده‌ای خواهد داشت. در مدارس تهران به عنوان یك كلان شهر كه با تراكم دانش آموزی مواجه است كلاس 35 تا 40 نفره نخواهیم داشت و استانداردهایی تعریف خواهد شد كه تعداد دانش‌آموزان حاضر در كلاس به نسبت فضای كلاس تعریف می‌شود به این منظور ممكن است دانش‌آموزان ما 2 رو در هفته به مدرسه بروند و ساعت حضور در مدارس نیز كاهش پیدا كند و برای جلوگیری از ارتباط نزدیك دانش‌آموزان زنگ تفریح نداشته باشند و برنامه‌هایی مثل همایش‌ها و صبحگاه‌ها كه با حضور انبوه دانش‌آموزان بود، تشكیل نخواهد شد این اتفاقی است كه در تدوین پروتكل‌های بهداشتی جدید به آن توجه خواهد شد و توسط متخصصین حوزه بهداشت و سلامت این موضوعات دیكته خواهد شد و ما هم به عنوان اعضای ستاد كرونا در استان و سطح ملی به این موضوعات پایبند خواهیم بود و خود را متعهد می‌دانیم كه اگر در این زمینه پروتكلی پس از تدوین و تصویب به ما ابلاغ شد همكاران ما در مدارس این پروتكل را اجرا كنند. بدون دسترسی و رسیدن به استانداردهای تدوین شده مدارس به صورت حضوری باز نخواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش كه با توجه به اخبار منتشر شده مبنی بر اینكه سویه جدید كرونا مهر‌ماه شیوع پیدا خوهد كرد ممكن است برخی از والدین نخواهند فرزندانشان به مدارس بروند برای این دسته از دانش‌آموزان چه تدبیری اندیشیده شده است؟ گفت: سال تحصیلی گذشته در كنار شبكه آموزشی شاد آموزش تلویزیونی هم داشتیم سعی شده از همه امكاناتی كه می‌تواند به ادامه و بهبود فرآیند آموزش كمك كند بهره ببریم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران تصریح كرد: باز هم تأكید می‌كنم به‌طور‌قطع نمی‌توانیم بگوییم كه تمام مدارس حتماً ابتدای مهرماه یا آبان‌ماه بازگشایی خواهند شد پروتكل‌ها در حال تدوین و نهایی شدن است و پس از اینكه مورد تأیید ستاد كرونا قرار گرفت جزئیات این پروتكل مشخصی خواهد شد. پیشنویس‌های اولیه آن تهیه شده است و پس از بررسی نهایی و تأیید توسط ستاد ملی كرونا این پروتكل‌ها به استان‌ها ابلاغ می‌شود و ما هم به مدارس ابلاغ می‌كنیم تا تمام زیرساخت‌های مورد نظر را آماده كنند و برنامه مدارس را بر اساس این پروتكل‌ها تنظیم كنند. ما امیدورایم با كمك مردم و رسانه‌ها و ایجاد بستر مناسب سال تحصیلی جدید را به صورت حضوری آغاز كنیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.دسترسی سریع
سعادت آباد