سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 90 دقیقه

بهزاد رضوانی: كمبود آب در شهرستان قدس از طریق سد بیلقان جبران می‌شود+فایل صوتیمدیر آبفای شهرستان قدس گفت: قطعی آب در این شهرستان با تزریق آب از تصفیه خانه ششم آب تهران و سد بیلقان به شهرستان قدس، حل می‎شود.

1400/06/13
|
11:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، بهزاد رضوانی مدیر آبفای شهرستان قدس در گفتگو با سعادت آباد رادیو تهران درخصوص قطعی مكرر آب در این شهرستان گفت: نیاز آبی شهرستان قدس با توجه به جمعیت 500 هزار نفری كه دارد 1400 لیتر آب در ثانیه است هم اكنون با 42 حلقه چاه 1000 لیتر آب استحصال می‌كنیم و 400 لیتر كمبود تولید آب داریم و اگر بخواهیم آب را به طور عادلانه در بین شهروندان شهر قدس توزیع كنیم این 400 لیتر را باید به گونه ای تأمین كنیم.

وی در ادامه با تأكید بر اینكه منابع جایگزینی برای تأمین كمبود آب در این شهرستان نداریم اظهار داشت: به دلیل كاهش بارندگی در سال جاری و همچنین 2 تا 3 بار قطعی برق در روز مشكلات ما چندین برابر شد. البته چند هفته‌ای است كه قطعی برق كمتر شده و با توجه به قول وزیر نیرو مبنی بر اینكه قطعی برق به صفر خواهد رسید؛ امیدواریم با رفع قطعی برق، مشكلات ما در تأمین آب نیز حل شود.

مدیر آبفای شهرستان قدس گفت: آب و فاضلاب شهرستان قدس به دنبال حفر چند حلقه چاه در این شهرستان است تا از این طریق مشكل قطعی آب حل شود.

رضوانی افزود: بحث سازمان آب و فاضلاب استان تهران وصل كردن شهرستان‌های غرب استان تهران از جمله شهر قدس به آب‌های سطحی است تا از این طریق آب مورد نیاز تأمین شود و آب به صورت عادلانه بین مردم توزیع شود.
وی در پایان افزود: از تصفیه خانه ششم آب تهران و از سد بیلقان آب به این شهرستان تزریق خواهد شد تا آب پایدار و ثابتی در این شهرستان داشته باشیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد