روستاگرد 1 تا 12 فروردین از ساعت 09:30 به مدت 25 دقیقه

در رادیو روستای رادیو تهران مطرح شد: برای ترویج عدالت اجتماعی باید به ظرفیت‌های موجود روستاها توجه شود+فایل صوتی

مدیركل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران با تقدیر از اقدام ارزنده «رادیو تهران» جهت راه اندازی برنامه‌های رادیو روستا گفت: برای ترویج عدالت اجتماعی باید به ظرفیت‌های موجود اقتصادی و فرهنگی روستاها توجه شود.

1402/07/13
|
12:56
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ زهره جعفری مدیركل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران در گفتگو با ویژه برنامه «روستاگرد رادیو روستا» كه به مناسبت روز روستا از رادیو تهران پخش می‌شود گفت: روستاها به عنوان محور راهبردی در كشاورزی و تولیدات ارگانیك غذایی، نقشی بی‌بدیل دارند و این امر در استان تهران حتی ویژه‌تر است.

وی افزود: استان تهران به طور رسمی 800 روستا دارد كه 500 روستا از این تعداد دهیاری دارند و از این تعداد هم سكانداری 31 روستا را دهیار خانم بر عهده دارند . آنها با دغدغه در روستای محل زندگی خود مسائل و مشكلات را احصا كرده و تمام تلاش خودر ا به كار می گیرند تا در جهت تسهیل‌گری و رفع این مشكلات نقش موثری داشته باشند.

جعفری اظهار داشت: اقدامات ارزنده ای جهت كارآفرینی برای روستانشینان و عشایر در استانداری تهران انجام شده است و در دفتر امور زنان و استانداری تهران تلاش داریم با تدوین برنامه‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه و پیشرفت برخی فعالیت های روستاها نقش تسهیلگری داشته باشیم.

وی در خصوص نقش موثر دهیاران زن استان تهران با تاكید بر بازاریابی و فروش محصولات در جهت رونق كار روستایی گفت: هم ذات پنداری و جدیت در كار دهیاران بانو موجب شده تا موانع و مشكلات در حوزه عرضه محصولات كمتر شده و امنیت فروش بیشتر شود. این دهیاران تلاش می كنند با شناسایی فرصت ها و هماهنگی با مسئولان بالادستی عرضه محصولات روستایی را رونق ببخشند.

مدیركل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران در پاسخ به اینكه برخورد آقایان با دهیاران خانم چگونه است؟ با تاكید بر متفاوت بودن فرهنگ ها در استان تهران بواسطه تجمع قومیت‌های مختلف گفت: وقتی مدیریت یك زن بر یك جامعه روستایی توسط مسئولان پذیرفته می‌شود بقیه اعضاء هم به این باور می‌رسند كه در راستای ایجاد تحولی فرهنگی و رفع موانع و مشكلات روستا حركت كنند.امیدواریم این نكته در سطح جامعه پر رنگ تر شود.

وی اختصاص دو شبانه روز از برنامه‌های رادیو تهران به رادیو روستا را بسیار ارزشمند خواند و گفت: اگر به دنبال ترویج عدالت اجتماعی هستیم باید به ظرفیت‌های موجود اقتصادی و فرهنگی روستایی توجهی ویژه داشته باشیم اصالت فرهنگ و تاریخ ما با توجه به فرهنگ روستا و كمك به ترویج صنایع دستی و مولد تقویت شده و برای آیندگان به یادگار می ماند.

جعفری در پاسخ به اینكه آیا با حضور مدیران خانم، فضا مهربانانه تر شده و خشونت كاهش می‌یابد اظهار داشت: از یك منظر به جهت مدیریت عاطفی كه ذاتاً در وجود خانم‌ها وجود دارد در بسیاری از موارد به ویژه در حوزه منابع انسانی می‌توان بهره برد اما این امر، منافاتی با جدیت در كار ندارد. خانمها می‌توانند همراه با عطوفت ، جدیت هم داشته باشند و این دو با هم منافاتی ندارند.

مدیركل دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران با نقل قول از یكی مسئولان بالادستی یكی از قوا اظهار داشت: ایشان بر نتایج بهتر حضور مدیران خانم با توجه به جدیت و پیگیری كه در كارها دارند تاكید داشتند.

رادیو تهران با هدف توجه مخاطبان به روستا و حوزه كشاورزی برنامه‌های پنجشنبه و جمعه 13 و 15 مهرماه خود را با عنوان «رادیو روستا» روی آنتن می‌برد كه به حوزه‌های مختلف روستا و عشایر اختصاص یافته است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
روستاگرد