روستاگرد 1 تا 12 فروردین از ساعت 09:30 به مدت 25 دقیقه

در روستاگرد(رادیو روستا) مطرح شد: اقدامات ارزنده ای در روستاهای اسلامشهر برای مقابله با بحران‌ها انجام شده است +فایل صوتی

بخشدار مركزی شهرستان اسلامشهر در گفتگو با روستاگرد رادیو تهران عنوان كرد: ایجاد زیرساخت‌های مهم در اسلام شهر و اقدامات مهمی كه در روستاهای اسلامشهر انجام شده موجب مدیریت بحران‌های این خطه از استان تهران خواهد شد.

1402/07/13
|
15:09
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ مسلم مولایی بخشدار مركزی شهرستان اسلامشهر در گفتگو با الهه سادات مصطفوی گزارشگر برنامه روستاگرد رادیو تهران كه در قالب رادیو روستا تقدیم شنوندگان رادیو تهران می‌شود گفت: اسلامشهر یكی از كلانشهرهای استان تهران است و از شرق و شمال به تهران، از غرب به بهارستان و ساوه متصل می شود. از جنوب، اتوبان آزادگان اسلامشهر را از تهران جدا می كند. این شهرستان در آخرین سرشماری در سال 95 بیش از 500 هزار نفر جمعیت داشت كه امروز تا یك میلیون نفر برآورد می‌شود.

وی افزود: احمدآباد مستوفی، مركزی و چهاردانگه سه بخش اسلامشهر هستند و 10 روستا در این بخش ها وجود دارد. تپه‌های ماسون آباد و نظام آباد نزدیك به 7 هزار سال قدمت دارند.

بخشدار مركزی شهرستان اسلامشهر با بیان اینكه نحوه شكل گیری روستاهای اسلامشهر بیشتر مجتمعی و متمركز بوده است گفت: قدمت امامزادگان اسلامشهر (امامزادگان ابراهیم،عقیل و عیسی) به بیش از 800 سال می رسد . در روستاهای اسلامشهر ، كردها، شمالی‌ها، آذری‌ها، ترك‌ها و لرها زندگی می‌كنند اما بیشتر جمعیت متعلق به آذری‌زبانان است.

مولایی با تاكید بر اینكه اقدامات بسیار خوبی در حوزه زیرساخت‌های اسلامشهر انجام شده گفت: در یك سال و نیم گذشته اقدامات جهادی، اسلامشهر را به كارگاهی عمرانی تبدیل كرده است.

وی با بیان اینكه متروی اسلامشهر سال 1405 افتتاح خواهد شد گفت: تا پایان مهرماه حفاری خودرو به پایان می رسد. با احداث مترو تعداد زیادی مسافر حدود 20 هزار نفر در روز جابجا خواهند شد.كمربندی شمالی و جنوبی مقوله مهمی است و احداث مترو و كمربندی از ترافیك شدید بلوار آیت الله سعیدی كم خواهد كرد.

بخشدار مركزی اسلامشهر با اشاره به اینكه جاده هایی در بخش مركزی اسلامشهر با هزینه ای نزدیك به 50 میلیارد تومان آسفالت شده اند گفت: برخی مسیرها در اسلامشهر وجود دارد كه از 50 سال پیش همچنان بدون آسفالت مانده است. راه روستایی علی آباد به حسین آباد در حال آسفالت‌ریزی است و تا كنون 20 میلیارد تومان هزینه داشته است. این مسیر بسیار پر خطر با تصادفات بسیار شدید بود كه تا پایان ماه كاملا آسفالت شده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: مسیر سه راهی روستای نظام آباد تا حرم حضرت امام(ره) و دانشگاه یادگار امام با هزینه 25 میلیارد تومان آسفالت شد و مسیر روستای ده عباس به شاطره و مهران آباد با 15 میلیارد تومان هزینه در حال آسفالت ریزی است و تا 3 ماه دیگر این پروژه به اتمام می‌رسد.

مولایی یادآور شد: همچنین دهیاری‌های اسلامشهر اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند. احداث مجموعه ورزشی(چندمنظوره) در روستای حسین آباد با جمعیت 6500 نفر؛ احداث زمین چمن مصنوعی روستای بهرام آباد در سال گذشته انجام شد.

وی گفت: خرید ماشین آلات سبك و سنگین برای روستاها از دیگر اقدامات ما است تا در موقع بحران بتوانیم به خوبی مدیریت كنیم. خانه های هلال از دیگر اقداماتی است كه در روستاهای اسلامشهر برای عبور از بحران‌ها انجام شده است.

او در پایان اظهاراتش تاكید كرد: اگر موضوع حریم اسلامشهر با تهران و شهر آفتاب حل شود؛ اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

شایان ذكر است؛ رادیو تهران با هدف توجه مخاطبان به روستا و حوزه كشاورزی برنامه‌های پنجشنبه و جمعه 13 و 15 مهرماه خود را با عنوان «رادیو روستا» روی آنتن می‌برد كه به حوزه‌های مختلف روستا و عشایر اختصاص یافته است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
روستاگرد