ماهترین شب پنجشنبه از ساعت 22:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

ماهترين شب

شرح دعای كمیل در«ماهترین شب»

شرح دعای پرفیض كمیل و شرحی بر خطبه های نهج البلاغه را شب های جمعه در برنامه«ماهترین شب» رادیو تهران خواهید شنید.

1399/01/28
|
12:00
|

رضا صفری تهیه كننده برنامه با بیان جزئیات بیشتر گفت: در برنامه«ماهترین شب»علاوه بر پخش قطعاتی از دعای شریف كمیل به شرح و تفسیر مفاهیم والای موجود در آن دعای شریف پرداخته شود، شرح دعای كمیل و بهره مندی از پیام های ارزشمند آن موضوع اصلی برنامه است.

علاوه برآن؛ اخلاق مداری، عزت نفس،‌ نرم خویی و ژرف اندیشی بخشی از صفات مؤمنین كه امام علی علیه السلام در نهج البلاغه به آن اشاره كرده است؛ در بخشی از این برنامه بررسی و شرح خطبه‌ها و نامه‌های كتاب گران سنگ نهج البلاغه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: كتاب «مكیال المكارم فی فوائد الدعاء للقائم عجل الله تعالی فرجه الشریف» اثر مرحوم آیت الله سید محمدتقی موسوی اصفهانی مشهور به فقیه احمدآبادی، با موضوع دعا برای امام زمان(عج) است. این كتاب گرانسنگ در نوع خود كم نظیر است، به همین سبب مورد استقبال رجال علمی، پژوهشگران و عموم مردم قرار گرفته است. در این برنامه فواید دعا برای ظهور حضرت قائم(عج) از كتاب «مكیال المكارم» ذكر می شود.

صفری با اشاره به اهمیت دعا و مناجات در شب های جمعه افزود: در باب اهمیت بعضی از ایام مخصوصاً برای توبه، آمرزش و استجابت دعا در آیات و مخصوصاً روایات سخن ها و آداب گوناگونی گفته شده است. یكی از ایامی كه در دین اسلام مورد توجه خاص قرار گرفته است، شب و روز جمعه است. چه نیكوست از فرصت عمری كه داده شده است، استفاده كنیم و شب ها و روزهای جمعه را صرف دعا، نیایش و استغفار و هر آنچه كه در راستای رضای خدا و محبت او است، كنیم.

برنامه «ماهترین شب» شب های جمعه ساعت 22 از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز تقدیم مخاطبان رادیو تهران می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
ماهترین شب