صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

پنجشنبه از ساعت 22:00 به مدت 30 دقیقه

شرح دعای پرفیض کمیل و شرحی بر خطبه های نهج البلاغه را شب های جمعه در برنامه«ماهترین شب» رادیو تهران خواهید شنید.

رضا صفری تهیه کننده برنامه با بیان جزئیات بیشتر گفت: در برنامه«ماهترین شب»علاوه بر پخش قطعاتی از دعای شریف کمیل به شرح و تفسیر مفاهیم والای موجود در آن دعای شریف پرداخته شود، شرح دعای کمیل و بهره مندی از پیام های ارزشمند آن موضوع اصلی برنامه است.

علاوه برآن؛ اخلاق مداری، عزت نفس،‌ نرم خویی و ژرف اندیشی بخشی از صفات مؤمنین که امام علی علیه السلام در نهج البلاغه به آن اشاره کرده است؛ در بخشی از این برنامه بررسی و شرح خطبه‌ها و نامه‌های کتاب گران سنگ نهج البلاغه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: کتاب «مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم عجل الله تعالی فرجه الشریف» اثر مرحوم آیت الله سید محمدتقی موسوی اصفهانی مشهور به فقیه احمدآبادی، با موضوع دعا برای امام زمان(عج) است. این کتاب گرانسنگ در نوع خود کم نظیر است، به همین سبب مورد استقبال رجال علمی، پژوهشگران و عموم مردم قرار گرفته است. در این برنامه فواید دعا برای ظهور حضرت قائم(عج) از کتاب «مکیال المکارم» ذکر می شود.

صفری با اشاره به اهمیت دعا و مناجات در شب های جمعه افزود: در باب اهمیت بعضی از ایام مخصوصاً برای توبه، آمرزش و استجابت دعا در آیات و مخصوصاً روایات سخن ها و آداب گوناگونی گفته شده است. یکی از ایامی که در دین اسلام مورد توجه خاص قرار گرفته است، شب و روز جمعه است. چه نیکوست از فرصت عمری که داده شده است، استفاده کنیم و شب ها و روزهای جمعه را صرف دعا، نیایش و استغفار و هر آنچه که در راستای رضای خدا و محبت او است، کنیم.

برنامه «ماهترین شب» شب های جمعه ساعت 22 از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز تقدیم مخاطبان رادیو تهران می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر