علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

هوش مصنوعی می‌تواند یادگیری خود را تقویت ‌كند+فایل صوتی

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گفت: در كاوش متن توسط هوش مصنوعی؛ ابتدا كلماتی به عنوان پیش فرض برای آن تعریف می‌شود ولی در ادامه این هوش مصنوعی است كه با پردازش‌های متعدد متن‌ها، یادگیری خود را تقویت می‌كند.

1401/09/09
|
11:24
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ رضا محمددوست عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور و كارآفرین حوزه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی در گفت و گو با برنامه "علم بهتر است" رادیو تهران درخصوص هوش مصنوعی گفت: متن كاوی(Text Mining) یكی از كاربردهای هوش مصنوعی است. كاوش در متن احساسات متن را از طریق بار احساسی كلمات استخراج می‌كند.

وی افزود: در كاوش متن توسط هوش مصنوعی ابتدا الگو و كلماتی برای آن تعریف می‌شود ولی در ادامه این هوش مصنوعی است كه با پردازش‌های متعدد متن‌ها یادگیری خود را تقویت می‌كند.
به عنوان مثال وقتی به كودكی ضرب اعداد را آموزش می‌دهیم، زمانی كه تعداد این آموزش ها بیشتر باشد یادگیری آن كودك نسبت به كودك دیگری كه آموزش كمتری دیده است بیشتر می‌شود. عملكرد هوش مصنوعی هم اینگونه است وقتی داده های بیشتری را پردازش می‌كند الگوهای واقعی جمعی را استخراج می‌كند و به یادگیری بیشتر خود كمك می‌كند. عملكرد هوش مصنوعی بر مبنای منطق است و آینده آن غیر قابل پیش‌بینی است و اقیانوسی نا تمام است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است